Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM studijos pasiteisino, pradedamas kvalifikacijos kėlimas

Prof. dr. Algirdas Juozapaitis, VGTU Statybos fakulteto dekanas   Vienas svarbiausių naujos kartos statybos inžinerijos mokslų srities specialistų yra statinio projekto BIM vadovas (informacijos vadovas). Tai naujo tipo statybos inžinerijos specialistas, numatantis statinio inžinerinio informacinio modeliavimo technologijų diegimo ir vystymo strategiją projektavimo įmonėse, statytojų, rangovų, gamintojų ir turto valdytojų organizacijose, taip pat kuriantis ir vystantis BIM standartus, vadovaujantis ir koordinuojantis BIM projekto rengimo ir vykdymo procesus. 


Daugiau...
0123

Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas - Naujoji Rivjera (AB „YIT Kausta“, UAB „Unitectus“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
AB "YIT Kausta", UAB "Unitectus" Sporto g. 5, Vilnius 2014-03 - 2016-04 2015-02 - 2016-05 2016-05 UAB "YIT Kausta Būstas" UAB "Unitectus" AB "YIT Kausta"

Šio projekto rengėjai – bendrovės „YIT Kausta“ ir „Unitectus“. Projekto užsakovas – „YIT Kausta Būstas“. 

Sostinės Sporto gatvėje pastatytame komplekse yra trys gyvenamieji namai, skirti aktyviems, taupantiems laiką, tačiau gyventi kokybiškai norintiems žmonėms. Būsimieji „Naujosios Rivjeros“ gyventojai įsikurs šalia teritorijos, kurioje Vilniaus miesto savivaldybė yra suplanavusi naują traukos centrą – poilsio, sporto ir laisvalaikio zoną, skirtą visiems miesto gyventojams. Taigi naujakuriai galės naudotis sukurta kokybiška infrastruktūra. 
 
Anot nekilnojamojo turto plėtotojų, galimybė apsigyventi Neries pakrantėje – ganėtinai reta, tad kiekvienas naujas projektas sulaukia nemažo susidomėjimo. Vieta padiktavo kai kuriuos architektūros sprendimus: butuose gyventojų patogumui ir poilsiui įrengti erdvūs balkonai, o pirmuose aukštuose – terasos, iš kurių gyventojai gali grožėtis vaizdu į upę bei senamiesčio panorama ar patekti į kiemą.
 
„Naujosios Rivjeros“ namai pastatyti iš natūralių ir ilgaamžių medžiagų. Balkonų atitvaros – stiklinės, balkonuose įrengtos spintos, kuriose sumontuoti rekuperatoriai, taip pat palikta vietos išoriniams kondicionierių blokams. Terasoms įrengti panaudotos ilgaamžės kompozicinės medžiagos. „Naujoji Rivjera“ sertifikuota B energinio naudingumo klase. Trys daugiabučiai namai – ypač šilti, nes vidaus sienos ir perdangos tarp butų papildomai apšiltintos, namų langai – mediniai, trijų stiklų paketų. Kiekviename bute įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, ištisus metus palaikanti palankią temperatūrą ir užtikrinanti gaivų orą patalpose. 
 
Techninio projekto stadijoje parengtas trimatis architektūrinis statinio modelis ir vizualizacijos. Tai leido priimti tolesnius sprendimus, pristatyti projektą užsakovui, generuoti techninio projekto brėžinius.
 
Rengiant darbo projektą sumodeliuotas detalus trimatis modelis su konstrukciniais ir architektūriniais elementais. Architektūrinės, konstrukcinės ir inžinerinių sistemų dalies modeliai sukurti vienoje aplinkoje. Inžinerinių sistemų trimačio modelio detalumas mažas. Šis modelis buvo kuriamas norint nustatyti angas konstrukcijose, vizualiai numatyti galimas sankirtas tarp konstrukcinių ir inžinerinių sistemų elementų. Nesuderinamumų tikrinimas atliktas „Revit“ aplinkoje.
 
Trimatis pastato modelis buvo importuotas į „RIB iTwo“ aplinką naudojant *.cpixml failo formatą. Statybos planavimo ir valdymo modelis „iTwo“ programos aplinkoje buvo įgyvendintas šiais etapais:
 
– 3D modelių tikrinimas, papildomų informacinių parametrų sukūrimas;
– kiekių ir sąmatų skaičiavimas; 
– laiko grafiko ir planuojamų darbų susiejimas;
– statybos sąnaudų kontrolės struktūros sukūrimas.
 
Planavimo etape parengtas kompleksinis 5D modelis (3D BIM, laiko grafikas, sąnaudų kontrolė) perduotas statybvietei. Visa reikiama projekto informacija sujungta vienoje aplinkoje – darbų kiekių ir sąnaudų žiniaraščiai susieti su laiko grafiku.
 
Darbų kiekiai ir laiko sąnaudos buvo sekami ir fiksuojami elementų lygmenyje kiekvieną mėnesį. Planavimo etape parengto kompleksinio 5D modelio informacijos vientisumas užtikrino sklandų perėjimą į statybos darbų vykdymo etapą, taip sumažinant klaidų tikimybę ir neprarandant aktualios informacijos. Statybos darbų vykdymo etape 3D modeliai ir laiko grafikas atnaujinami nuolat, taip pat 3D modeliai panaudojami tikslinant vykdomų darbų kiekius.
 
Trimačiai modeliai buvo nuolat atnaujinami ir įkeliami į „iTwo“ programą, kuri prieinama projekto valdytojui ir generaliniam rangovui. Statybų planavimas ir koordinavimas tarp projekto dalyvių buvo vykdomi pagal naujausią BIM modelį.
 
Naudota programinė įranga: architektūrinei daliai – „Revit 2015“, „Revit 2016“; konstrukcijoms – „Revit 2015“, „Revit 2016“; SVOK – „Revit 2015“; statybai – „(4D) RIB iTwo“, „Tekla“.