Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Europos Komisija apžvelgė Lietuvos statybų rinką ir skaitmeninės statybos iniciatyvą

Europos statybų sektoriaus observatorija (ECSO) padeda statybų vertės grandinei pasipriešinti ekonominiams ir socialiniams iššūkiams, kurie veikia visą pramonę. To siekiama informuojant Europos politikus ir visas suinteresuotas šalis apie rinkos sąlygas, politikos pokyčius, atliekama reguliari analizė ir lyginamieji vertinimai. ESCO svetainėje rasite daug su pramone susijusių duomenų ir tyrimų, kurie parodo, kaip šalys narės įgyvendina penkis teminius tikslus, susijusius su 2020 m. statybų strategija. Taip pat ECSO dalinasi įžvalgomis apie nacionalinės politikos pokyčius, rinkos tendencijas.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Naujos trimačių vizaulizacijų technologijos – naujos verslo galimybės

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? Spręsti šiuos klausimus gali padėti naujos technologijos, kuriomis pats architektas gali greitai ir lengvai sukurti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatydamas užsakovui siūlomas architektūrines projekto idėjas. Šios technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.


Daugiau...
0123

Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas - Gamybos ir pramonės pastato rekonstravimo, įrengiant kogeneracinę biokuro katilinę, Kaune, projektas (UAB „Enerstena“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB "Enerstena" Kaunas 2015/07/23 - 2016/03/23 2015/11/02 - 2016/08/22* 2016/08/23 UAB "Foksita" UAB "Enerstena" UAB "Enerstena"

 

 

UAB „Enerstena“ parengė rekonstrukcijos projektą „Gamybos ir pramonės paskirties pastato rekonstravimo, įrengiant 4,99MW kogeneracinę biokuro elektrinę, Chemijos g. 15B, Kaune, projektas“.
 
Šio projekto tikslas buvo atlikti esamo pastato rekonstravimą, įrengiant 4,99MW kogeneracinę biokuro elektrinę. Garui gaminti projektuojama katilinė su 3 katilais po 10MW, su biokuro pakuromis, 4,99MW elektrinės galios kogeneracinė turbina, kondensacinis ekonomaizeris, biokuro sandėlis su greiferiniais kranais, 40m aukščio dūmtraukis. Bendras projektuojamo pastato plotas 5597 m2.
 
Esant sudėtingai šilumos gamybos technologijai, siekiant gauti maksimaliai kokybišką projektą, minimizuojant klaidų atsiradimo galimybę, sudėtingiausios inžinerinės sistemos buvo projektuojamos naudojant trimatį modeliavimą.
 
Tai leido:
• sumodeliuoti pastato konstrukcijas pagal šilumos gamybos technologiją;
• atlikti skaičiavimus ir priimti optimalius sprendimus;
• sukurti 3D objekto modelį ir greitai gauti tikslius projektinius brėžinius bei išvengti klaidų (inžinerinių tinklų, konstrukcinių susikirtimų ir t.t.);
• lengviau ir suprantamiau bendrauti su užsakovu, atvaizduojant projektinius sprendinius trimatėje erdvėje;
• lengviau suskaičiuoti detalius medžiagų kiekius.
 
Naudojant trimatį modeliavimą buvo parengtos šios inžinerinės dalys:
• Architektūros dalis:
Autodesk REVIT, Build: 16.0.490.0 20150714_1515(x64), 2016 metai;
• Konstrukcijų dalis (pastato konstrukcijos):
Tekla Structures, 20.1 versija;
• Konstrukcijų dalis (technologijos aprišimas):
Bentley ProStructures V8i PowerProduct, versija 08.11.11.616;
Bentley STAAD.Pro V8i, versija 20.07.11.45;
Autodesk REVIT, build: 16.0.490.0 20150714_1515(x64), 2016 metai;
• Šilumos gamybos ir tiekimo dalis:
Bntley OpenPlant Modeler V8i, versija 08.11.09.568, 2015 metai;
Bentley AutoPIPE V8i, versija 09.06.02.06;
• Technologinės įrangos projektavimui naudota:
Solidworks 2015 x64 Edition;
Intergraph Visual Vessel Design VVD, versija 16.0, 2016 metai;
Danish Exergy Technology A/S, versija EN12953 ver.1.0
 
Informacinio modelio detalizavimas ne mažiau LOD 300.
 
Naudojantis išvardintomis programinėmis įrangomis išvengėme klaidų, kurios dažnai pasitaiko sudėtinguose tik 2D braižomuose projektuose. BIM programinės įrangos leido lengvai konvertuoti brėžinius 2D ↔ 3D erdvėse.
 
Kad visi šio projekto dalyviai galėtų tuo pat metu vykdyti projektavimo darbus, BIM modelio informacija buvo patalpinta įmonės UAB „Enerstena“ serveryje ir suteiktos prisijungimo prieigos.

3D modeliavime dalyvavo UAB „Enerstena“ projektuotojai ir partneriai:
• Architektūros dalis - UAB „Archas“;
• Konstrukcijų dalis (pastato konstrukcijos) – UAB „Ribinis būvis“;
• Konstrukcijų dalis (technologijos aprišimas) – UAB „Enerstena“;
• Šilumos gamybos ir tiekimo dalis - UAB „Enerstena“;
• Technologinės įrangos projektavimas – UAB „Enerstenos gamyba“.