Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM studijos pasiteisino, pradedamas kvalifikacijos kėlimas

Prof. dr. Algirdas Juozapaitis, VGTU Statybos fakulteto dekanas   Vienas svarbiausių naujos kartos statybos inžinerijos mokslų srities specialistų yra statinio projekto BIM vadovas (informacijos vadovas). Tai naujo tipo statybos inžinerijos specialistas, numatantis statinio inžinerinio informacinio modeliavimo technologijų diegimo ir vystymo strategiją projektavimo įmonėse, statytojų, rangovų, gamintojų ir turto valdytojų organizacijose, taip pat kuriantis ir vystantis BIM standartus, vadovaujantis ir koordinuojantis BIM projekto rengimo ir vykdymo procesus. 


Daugiau...
0123

Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas - Daugiabučiai gyvenamieji namai Karaliaučiaus g. 7b (UAB „Eika“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB "Eika" Karaliaučiaus g. 7b, Vilnius 2016/05/31 - 2017/01/17 2017/01/17 - 2018/01/31 2018/01/31 UAB „Būsto projektai" UAB "Eika" UAB "Eikos statyba"

 

BIM modelis buvo panaudojamas kaip kompleksiškas atskirų projekto dalių rinkinys surenkamo gelžbetonio elementų gamyboje (išklotinių ruošime). Taip pat modelis buvo panaudotas pastato elementų inventorizacijai ir kiekių kitimui vertinti skirtingose projekto stadijose. Be to, buvo vykdomos įprastinės informacinio modelio funkcijos, tokios kaip trimatis elementų atvaizdavimas tūryje, elementų susikirtimų tikrinimas, bei tiesioginis bendradarbiavimas tarp atskirų projekto dalių dirbant išoriniame serveryje.

Paruošti kliento paketai - projektinė informacija perduodama klientui, buto pirkėjui. Pastato BIM modelis buvo panaudotas rengiant virtualios realybės turą būsto pirkėjams. Sumodeliuoti keli apdailos pasirinkimo tipai, galimybė „pasivaiksčioti“ po pastatą, apžiūrėti koks vaizdas matomas pro langus.