Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Europos Komisija apžvelgė Lietuvos statybų rinką ir skaitmeninės statybos iniciatyvą

Europos statybų sektoriaus observatorija (ECSO) padeda statybų vertės grandinei pasipriešinti ekonominiams ir socialiniams iššūkiams, kurie veikia visą pramonę. To siekiama informuojant Europos politikus ir visas suinteresuotas šalis apie rinkos sąlygas, politikos pokyčius, atliekama reguliari analizė ir lyginamieji vertinimai. ESCO svetainėje rasite daug su pramone susijusių duomenų ir tyrimų, kurie parodo, kaip šalys narės įgyvendina penkis teminius tikslus, susijusius su 2020 m. statybų strategija. Taip pat ECSO dalinasi įžvalgomis apie nacionalinės politikos pokyčius, rinkos tendencijas.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Naujos trimačių vizaulizacijų technologijos – naujos verslo galimybės

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? Spręsti šiuos klausimus gali padėti naujos technologijos, kuriomis pats architektas gali greitai ir lengvai sukurti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatydamas užsakovui siūlomas architektūrines projekto idėjas. Šios technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.


Daugiau...
0123

Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas - Daugiabučiai gyvenamieji namai Karaliaučiaus g. 7b (UAB „Eika“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB "Eika" Karaliaučiaus g. 7b, Vilnius 2016/05/31 - 2017/01/17 2017/01/17 - 2018/01/31 2018/01/31 UAB „Būsto projektai" UAB "Eika" UAB "Eikos statyba"

 

BIM modelis buvo panaudojamas kaip kompleksiškas atskirų projekto dalių rinkinys surenkamo gelžbetonio elementų gamyboje (išklotinių ruošime). Taip pat modelis buvo panaudotas pastato elementų inventorizacijai ir kiekių kitimui vertinti skirtingose projekto stadijose. Be to, buvo vykdomos įprastinės informacinio modelio funkcijos, tokios kaip trimatis elementų atvaizdavimas tūryje, elementų susikirtimų tikrinimas, bei tiesioginis bendradarbiavimas tarp atskirų projekto dalių dirbant išoriniame serveryje.

Paruošti kliento paketai - projektinė informacija perduodama klientui, buto pirkėjui. Pastato BIM modelis buvo panaudotas rengiant virtualios realybės turą būsto pirkėjams. Sumodeliuoti keli apdailos pasirinkimo tipai, galimybė „pasivaiksčioti“ po pastatą, apžiūrėti koks vaizdas matomas pro langus.