Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Europos Komisija apžvelgė Lietuvos statybų rinką ir skaitmeninės statybos iniciatyvą

Europos statybų sektoriaus observatorija (ECSO) padeda statybų vertės grandinei pasipriešinti ekonominiams ir socialiniams iššūkiams, kurie veikia visą pramonę. To siekiama informuojant Europos politikus ir visas suinteresuotas šalis apie rinkos sąlygas, politikos pokyčius, atliekama reguliari analizė ir lyginamieji vertinimai. ESCO svetainėje rasite daug su pramone susijusių duomenų ir tyrimų, kurie parodo, kaip šalys narės įgyvendina penkis teminius tikslus, susijusius su 2020 m. statybų strategija. Taip pat ECSO dalinasi įžvalgomis apie nacionalinės politikos pokyčius, rinkos tendencijas.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Naujos trimačių vizaulizacijų technologijos – naujos verslo galimybės

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? Spręsti šiuos klausimus gali padėti naujos technologijos, kuriomis pats architektas gali greitai ir lengvai sukurti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatydamas užsakovui siūlomas architektūrines projekto idėjas. Šios technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.


Daugiau...
0123

Geriausias kitų inžinerinių statinių infrastruktūros BIM projektas - Paminklo J. Basanavičiui pasiūlymų vertinimas 3D realybės modelyje (UAB „IN RE“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
UAB „IN RE“ Vilnius, aikštė prie Nacionalinės filharmonijos 2016 lapkritis - 2017 vasaris Vliniaus miesto savivaldybės administracija UAB "IN RE", UAB "IT Logika", UAB "CAD ir F projektservisas"


2017 metų pradžioje Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą išbandė 3D realybės modelių panaudojimą vertinant paminklo J. Basanavičui ir aikštės prie Nacionalinės filharmonijos sutvarkymo konkurso pasiūlymus 3D senamiesčio fragmento realybės modelio kontekste.

Savivaldybė iškėlė tikslą kuo objektyviau įvertinti konkursinius pasiūlymus 3D aplinkoje, realaus pasaulio kontekste, vienodomis sąlygomis ir įvairiais rakursais. Tai tapo įmanoma tik kartu apjungus įprastas 3D modeliavimo priemones, kuriomis naudojantis architektai projektavo aikštės rekonstrukciją, ir automatizuotos fotogrametrijos priemones, kurios leido iš fotonuotraukų sukurti Senamiesčio aplinkos ir aikštės 3D modelius, ir į trimatę erdvę perkelti skulptorių sukurtus skulptūrų maketus.

Tai unikaliausias kol kas BIM technologijų panaudojimo eksperimentas Lietuvoje, nes panaudota triguba 3D modelių integracija ir kartu apjungti 5 nominantų projektai į vieną interaktyvią VR realaus laiko aplinką. Savivaldybei šį projektą padovanojo jungtinė UAB „IN RE“, UAB „IT Logika“ ir UAB „CAD ir F Projektservisas“ komanda.