„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

Geriausias kitų inžinerinių statinių infrastruktūros BIM projektas - Paminklo J. Basanavičiui pasiūlymų vertinimas 3D realybės modelyje (UAB „IN RE“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
UAB „IN RE“ Vilnius, aikštė prie Nacionalinės filharmonijos 2016 lapkritis - 2017 vasaris Vliniaus miesto savivaldybės administracija UAB "IN RE", UAB "IT Logika", UAB "CAD ir F projektservisas"


2017 metų pradžioje Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą išbandė 3D realybės modelių panaudojimą vertinant paminklo J. Basanavičui ir aikštės prie Nacionalinės filharmonijos sutvarkymo konkurso pasiūlymus 3D senamiesčio fragmento realybės modelio kontekste.

Savivaldybė iškėlė tikslą kuo objektyviau įvertinti konkursinius pasiūlymus 3D aplinkoje, realaus pasaulio kontekste, vienodomis sąlygomis ir įvairiais rakursais. Tai tapo įmanoma tik kartu apjungus įprastas 3D modeliavimo priemones, kuriomis naudojantis architektai projektavo aikštės rekonstrukciją, ir automatizuotos fotogrametrijos priemones, kurios leido iš fotonuotraukų sukurti Senamiesčio aplinkos ir aikštės 3D modelius, ir į trimatę erdvę perkelti skulptorių sukurtus skulptūrų maketus.

Tai unikaliausias kol kas BIM technologijų panaudojimo eksperimentas Lietuvoje, nes panaudota triguba 3D modelių integracija ir kartu apjungti 5 nominantų projektai į vieną interaktyvią VR realaus laiko aplinką. Savivaldybei šį projektą padovanojo jungtinė UAB „IN RE“, UAB „IT Logika“ ir UAB „CAD ir F Projektservisas“ komanda.