Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM studijos pasiteisino, pradedamas kvalifikacijos kėlimas

Prof. dr. Algirdas Juozapaitis, VGTU Statybos fakulteto dekanas   Vienas svarbiausių naujos kartos statybos inžinerijos mokslų srities specialistų yra statinio projekto BIM vadovas (informacijos vadovas). Tai naujo tipo statybos inžinerijos specialistas, numatantis statinio inžinerinio informacinio modeliavimo technologijų diegimo ir vystymo strategiją projektavimo įmonėse, statytojų, rangovų, gamintojų ir turto valdytojų organizacijose, taip pat kuriantis ir vystantis BIM standartus, vadovaujantis ir koordinuojantis BIM projekto rengimo ir vykdymo procesus. 


Daugiau...
0123

Geriausias kitų inžinerinių statinių infrastruktūros BIM projektas - Paminklo J. Basanavičiui pasiūlymų vertinimas 3D realybės modelyje (UAB „IN RE“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
UAB „IN RE“ Vilnius, aikštė prie Nacionalinės filharmonijos 2016 lapkritis - 2017 vasaris Vliniaus miesto savivaldybės administracija UAB "IN RE", UAB "IT Logika", UAB "CAD ir F projektservisas"


2017 metų pradžioje Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą išbandė 3D realybės modelių panaudojimą vertinant paminklo J. Basanavičui ir aikštės prie Nacionalinės filharmonijos sutvarkymo konkurso pasiūlymus 3D senamiesčio fragmento realybės modelio kontekste.

Savivaldybė iškėlė tikslą kuo objektyviau įvertinti konkursinius pasiūlymus 3D aplinkoje, realaus pasaulio kontekste, vienodomis sąlygomis ir įvairiais rakursais. Tai tapo įmanoma tik kartu apjungus įprastas 3D modeliavimo priemones, kuriomis naudojantis architektai projektavo aikštės rekonstrukciją, ir automatizuotos fotogrametrijos priemones, kurios leido iš fotonuotraukų sukurti Senamiesčio aplinkos ir aikštės 3D modelius, ir į trimatę erdvę perkelti skulptorių sukurtus skulptūrų maketus.

Tai unikaliausias kol kas BIM technologijų panaudojimo eksperimentas Lietuvoje, nes panaudota triguba 3D modelių integracija ir kartu apjungti 5 nominantų projektai į vieną interaktyvią VR realaus laiko aplinką. Savivaldybei šį projektą padovanojo jungtinė UAB „IN RE“, UAB „IT Logika“ ir UAB „CAD ir F Projektservisas“ komanda.