„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

Geriausias BIM projektas užsienyje - Clarion Hotel Helsinki, Helsinki Tower (UAB „Concretus Designers“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
UAB „Concretus Designers“ Helsinkis, Suomija 2015 - 2016 HENT AS UAB „Concretus Designers“


Suprojektuotas viešbutis Clarion Hotel Helsinki– aukščiausias pastatas Helsinkio senamiestyje (vienas bokštas – 18 aukštų, o kitas – 19). Bendras pastato plotas apie 13800 m2, sumontuota 315 t metalinių ir 3880 m3 gelžbetoninių gaminių (iš viso apie 4490 gaminių). Kadangi statybvietę ribojo iš vienos pusės prieplauka, o iš kitos – judrios senamiesčio gatvės, tai buvo tikras iššūkis statybos darbams. Surenkamos konstrukcijos buvo gabenamos laivais ir montuojamos tiesiai iš laivo, todėl buvo labai svarbus projektavimo, gamybos, logistikos ir montavimo darbų tikslus planavimas. Viešbučio projektavimo ir planavimo darbai buvo atlikti „Tekla Structures“ programa.

Visos projektavimo eigos metu vyko bendradarbiavimas su kitomis grandimis: į „Tekla“ modelį buvo įkeliami architektūrinės, fasadinių konstrukcijų, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų, elektros dalių IFC modeliai, tam kad būtų suderinti visi neatitikimai ir priimti visoms grandims tinkantys sprendimai. Projekto dalių koordinavimą atliko „HENT AS“ naudodami „Solibri model checker“ programinę įrangą.