„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

Daugiabutis gyvenamas namas Kleistu g. 11a, Ryga (UAB „Litana ir KO“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB "Litana ir KO" Kleistu g. 11, Ryga, Latvija 2016.10.01-2017.03.31 Nuo 2017-09 iki 2018-09 2018 spalis SIA "Lieldammes aleja" UAB "Litana ir KO" SIA "BCA"

 

Darbas pradėtas nuo vizijos ir projektinių pasiūlymų rengimo, bus daromas darbo projektas, tikimasi, kad įdirbis pasitarnaus objekto eksploatacijos metu.

Pagal BIM metodologiją šiame projekte buvo projektuotos visos pagrindinės dalys: konstrukcinė, architektūra, šildymas-vėdinimas, vandentiekis, elektra. BIM pagalba buvo koordinuojamas skirtingų projekto dalių darbas, derinami parametrai, susikirtimų tikrinimas. Projektuojant įvertinta aplinka, kurioje statomas objektas, ji sumodeliuota, atlikta saulės apšvietos simuliacija.