„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

Sandėliavimo paskirties pastatas su administracinės ir gamybinės paskirties patalpomis (UAB „Conresta“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Conresta“ Taikos pr. 116F, Kaunas 2016.01–2016.09 2016.10–2017.06 2017.06 UAB „Hansa Flex Hidraulika“  V.Laukaičio projektavimo firma UAB „Conresta“


Generalinio rangovo ir statybų paslaugas teikianti bendrovė UAB „Conresta“ 2016 m. gegužės mėn. pasirašė sutartį su hidraulinių sistemų bei komponentų įmone UAB „Hansa Flex Hidraulika“ dėl pastato su administracinėmis, gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis statybų Kaune. Dviejų aukštų statinio bendrasis plotas – daugiau nei 4000 kv. m.

Siekdama palengvinti statinio eksploatavimą bei statybas UAB „Conresta“ savo iniciatyva skaitmenino techninį-darbo projektą ir sujungė atskirų projekto dalių skaitmeninius modelius į vieningą pastato skaitmeninį informacinį modelį. Šiuo žingsniu generalinės rangos bendrovė norėjo užsitikrinti, kad visi projektavimo klausimai, klaidos ir neatitikimai bus išspręsti iki atskirų projekto dalių statybos darbų pradžios ir tokiu būdu išvengti prastovų/vėlavimų. Taip pat įmonė siekė įvertinti skaitmeninio pastato modelio privalumus ne tik organizuojant statybos darbus, bet ir perduodant užsakovui skaitmeninį modelį pastato eksploatacijai.