Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Esame pasirengę padėti Lietuvai

Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) viceprezidentas Kjetilas Tonningas Visi kalba apie skaitmeninimą ir apie tai, kaip Europos įstatymų leidėjai dirba su iniciatyvomis, kurios visose pramonės srityseremia BIM. Ypač svarbu užtikrinti, kad nė vienakompanija nebūtų palikta nuošalyje ir būtų skatinamas bendradarbiavimas bei keitimasis duomenimis. Šiuo metu reikia išspręsti daug probleminių klausimų, tad FIEC intensyviai dirba siekdama Europos Komisijoje (EK) išspręsti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria rangovai.


Daugiau...
012

Sandėliavimo paskirties pastatas su administracinės ir gamybinės paskirties patalpomis (UAB „Conresta“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Conresta“ Taikos pr. 116F, Kaunas 2016.01–2016.09 2016.10–2017.06 2017.06 UAB „Hansa Flex Hidraulika“  V.Laukaičio projektavimo firma UAB „Conresta“


Generalinio rangovo ir statybų paslaugas teikianti bendrovė UAB „Conresta“ 2016 m. gegužės mėn. pasirašė sutartį su hidraulinių sistemų bei komponentų įmone UAB „Hansa Flex Hidraulika“ dėl pastato su administracinėmis, gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis statybų Kaune. Dviejų aukštų statinio bendrasis plotas – daugiau nei 4000 kv. m.

Siekdama palengvinti statinio eksploatavimą bei statybas UAB „Conresta“ savo iniciatyva skaitmenino techninį-darbo projektą ir sujungė atskirų projekto dalių skaitmeninius modelius į vieningą pastato skaitmeninį informacinį modelį. Šiuo žingsniu generalinės rangos bendrovė norėjo užsitikrinti, kad visi projektavimo klausimai, klaidos ir neatitikimai bus išspręsti iki atskirų projekto dalių statybos darbų pradžios ir tokiu būdu išvengti prastovų/vėlavimų. Taip pat įmonė siekė įvertinti skaitmeninio pastato modelio privalumus ne tik organizuojant statybos darbus, bet ir perduodant užsakovui skaitmeninį modelį pastato eksploatacijai.