Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM verčia keisti požiūrį į specialistų ugdymą

Dr. DARIUS PUPEIKIS, KTU Statybos ir architektūros fakultetas   Žinias ir gebėjimus BIM srityje tikslinga vadinti kompetencijomis, o jų poreikį jaučia projekto ir jo dalių vadovai, statybos ir techninės priežiūros vadovai, statinių eksploatacijos ar valdymo specialistai ir kt. Būtina suprasti, kad dauguma atvejų skaitmeninant procesus reikalingos papildomos ir tarpdalykinės specialistų kompetencijos, kurios su jau turimomis žiniomis ir gebėjimais įgalintų BIM procesą vykti sklandžiai. 


Daugiau...
0123

Sandėliavimo paskirties pastatas su administracinės ir gamybinės paskirties patalpomis (UAB „Conresta“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Conresta“ Taikos pr. 116F, Kaunas 2016.01–2016.09 2016.10–2017.06 2017.06 UAB „Hansa Flex Hidraulika“  V.Laukaičio projektavimo firma UAB „Conresta“


Generalinio rangovo ir statybų paslaugas teikianti bendrovė UAB „Conresta“ 2016 m. gegužės mėn. pasirašė sutartį su hidraulinių sistemų bei komponentų įmone UAB „Hansa Flex Hidraulika“ dėl pastato su administracinėmis, gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis statybų Kaune. Dviejų aukštų statinio bendrasis plotas – daugiau nei 4000 kv. m.

Siekdama palengvinti statinio eksploatavimą bei statybas UAB „Conresta“ savo iniciatyva skaitmenino techninį-darbo projektą ir sujungė atskirų projekto dalių skaitmeninius modelius į vieningą pastato skaitmeninį informacinį modelį. Šiuo žingsniu generalinės rangos bendrovė norėjo užsitikrinti, kad visi projektavimo klausimai, klaidos ir neatitikimai bus išspręsti iki atskirų projekto dalių statybos darbų pradžios ir tokiu būdu išvengti prastovų/vėlavimų. Taip pat įmonė siekė įvertinti skaitmeninio pastato modelio privalumus ne tik organizuojant statybos darbus, bet ir perduodant užsakovui skaitmeninį modelį pastato eksploatacijai.