VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai dalyvavo buildingSMART International suvažiavime

Spalio 30 – lapkričio 2 dienomis Londone vyko tarptautinio buildingSMART aljanso suvažiavimas. Tarptautinių BIM standartų vystymo organizacijos renginyje dalyvavo VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai Dalius Gedvilas ir Vaidotas Šarka.


Daugiau...

Dalininkai sutarė dėl BIM mokymų ir specialistų atestavimo, narystės buildingSMART

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ dalininkų susirinkime spalio 24 d. buvo svarstomi BIM specialistų mokymo, kompetencijų vertinimo, narystės buildingSMART aljanse, pasiruošimo skaitmeninės statybos renginiams parodoje RESTA ir kiti klausimai.


Daugiau...

Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

Esminių statinio reikalavimų reikšmė BIM modelyje

Prof. dr. Sigitas Mitkus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teisės katedros vedėjas   Viena svarbiausių statinio naudojimo ir priežiūros funkcijų yra atsiradusių defektų šalinimas atliekant paprastąjį (einamąjį) ir kapitalinį remontą. Statinių naudotojai puikiai žino, kad statinio garantiniu laikotarpiu (paprastai jis trunka 5 metus, paslėptų darbų – 10 metų, o tyčia paslėptų defektų – 20 metų) defektus savo sąskaitą turi taisyti rangovas.


Daugiau...
0123

Sandėliavimo paskirties pastatas su administracinės ir gamybinės paskirties patalpomis (UAB „Conresta“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Conresta“ Taikos pr. 116F, Kaunas 2016.01–2016.09 2016.10–2017.06 2017.06 UAB „Hansa Flex Hidraulika“  V.Laukaičio projektavimo firma UAB „Conresta“


Generalinio rangovo ir statybų paslaugas teikianti bendrovė UAB „Conresta“ 2016 m. gegužės mėn. pasirašė sutartį su hidraulinių sistemų bei komponentų įmone UAB „Hansa Flex Hidraulika“ dėl pastato su administracinėmis, gamybinėmis ir sandėliavimo patalpomis statybų Kaune. Dviejų aukštų statinio bendrasis plotas – daugiau nei 4000 kv. m.

Siekdama palengvinti statinio eksploatavimą bei statybas UAB „Conresta“ savo iniciatyva skaitmenino techninį-darbo projektą ir sujungė atskirų projekto dalių skaitmeninius modelius į vieningą pastato skaitmeninį informacinį modelį. Šiuo žingsniu generalinės rangos bendrovė norėjo užsitikrinti, kad visi projektavimo klausimai, klaidos ir neatitikimai bus išspręsti iki atskirų projekto dalių statybos darbų pradžios ir tokiu būdu išvengti prastovų/vėlavimų. Taip pat įmonė siekė įvertinti skaitmeninio pastato modelio privalumus ne tik organizuojant statybos darbus, bet ir perduodant užsakovui skaitmeninį modelį pastato eksploatacijai.