VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai dalyvavo buildingSMART International suvažiavime

Spalio 30 – lapkričio 2 dienomis Londone vyko tarptautinio buildingSMART aljanso suvažiavimas. Tarptautinių BIM standartų vystymo organizacijos renginyje dalyvavo VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai Dalius Gedvilas ir Vaidotas Šarka.


Daugiau...

Dalininkai sutarė dėl BIM mokymų ir specialistų atestavimo, narystės buildingSMART

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ dalininkų susirinkime spalio 24 d. buvo svarstomi BIM specialistų mokymo, kompetencijų vertinimo, narystės buildingSMART aljanse, pasiruošimo skaitmeninės statybos renginiams parodoje RESTA ir kiti klausimai.


Daugiau...

Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

Esminių statinio reikalavimų reikšmė BIM modelyje

Prof. dr. Sigitas Mitkus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teisės katedros vedėjas   Viena svarbiausių statinio naudojimo ir priežiūros funkcijų yra atsiradusių defektų šalinimas atliekant paprastąjį (einamąjį) ir kapitalinį remontą. Statinių naudotojai puikiai žino, kad statinio garantiniu laikotarpiu (paprastai jis trunka 5 metus, paslėptų darbų – 10 metų, o tyčia paslėptų defektų – 20 metų) defektus savo sąskaitą turi taisyti rangovas.


Daugiau...
0123

Viešbučio ir gyvenamųjų namų kompleksas (UAB „Merko statyba“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Merko būstas“ Ceikinių g. 3, Vilnius 2016.01–2016.12 UAB „Merko būstas“ UAB „Unitectus“ UAB Merko statyba

 

Nepaisant didelės projekto apimties ir įtempto laiko grafiko, BIM buvo pasirinktas koordinacijai ir bendradarbiavimui.

Pagrindiniai taikymo būdai: projektavimas ir projekto koordinavimas 3D aplinkoje, numatant galimus nesusipratimus statybos etape ir jų sprendimus; 2D brėžinių leidimas pagal naujausius modelius ir kiekių ištraukimas iš jų.

Papildomai buvo daromas būsimos statybvietės modelis, statinių elementų sujungimas su laiko grafiku. Tai leido sekti ir lyginti numatytą darbų eigą su realia situacija.

Pasitelkus naujausias technologijas buvo padaryti virtualios realybės modeliai, kurie sujungė esamą situaciją su 3D modeliais. Tai leido numatyti būsimų pastatų įkomponavimą į aplinką.

Projektas yra vystomas pagal šiuo metu plačiausiai taikomą tarptautinį tvarių pastatų vertinimo standartą bei sertifikavimo sistemą BREEAM. 3D modelių integravimas su analizės programomis ženkliai padėjo sumažinti laiko sąnaudas atliekant pastato BREEAM skaičiavimus ir rengiant ataskaitas.

Projektuotojų atliktas darbas su modeliais ir jų informacija yra sėkmingai perduota į statybos aikštelę tolimesniems taikymo būdams.