„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

Viešbučio ir gyvenamųjų namų kompleksas (UAB „Merko statyba“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Merko būstas“ Ceikinių g. 3, Vilnius 2016.01–2016.12 UAB „Merko būstas“ UAB „Unitectus“ UAB Merko statyba

 

Nepaisant didelės projekto apimties ir įtempto laiko grafiko, BIM buvo pasirinktas koordinacijai ir bendradarbiavimui.

Pagrindiniai taikymo būdai: projektavimas ir projekto koordinavimas 3D aplinkoje, numatant galimus nesusipratimus statybos etape ir jų sprendimus; 2D brėžinių leidimas pagal naujausius modelius ir kiekių ištraukimas iš jų.

Papildomai buvo daromas būsimos statybvietės modelis, statinių elementų sujungimas su laiko grafiku. Tai leido sekti ir lyginti numatytą darbų eigą su realia situacija.

Pasitelkus naujausias technologijas buvo padaryti virtualios realybės modeliai, kurie sujungė esamą situaciją su 3D modeliais. Tai leido numatyti būsimų pastatų įkomponavimą į aplinką.

Projektas yra vystomas pagal šiuo metu plačiausiai taikomą tarptautinį tvarių pastatų vertinimo standartą bei sertifikavimo sistemą BREEAM. 3D modelių integravimas su analizės programomis ženkliai padėjo sumažinti laiko sąnaudas atliekant pastato BREEAM skaičiavimus ir rengiant ataskaitas.

Projektuotojų atliktas darbas su modeliais ir jų informacija yra sėkmingai perduota į statybos aikštelę tolimesniems taikymo būdams.