Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM verčia keisti požiūrį į specialistų ugdymą

Dr. DARIUS PUPEIKIS, KTU Statybos ir architektūros fakultetas   Žinias ir gebėjimus BIM srityje tikslinga vadinti kompetencijomis, o jų poreikį jaučia projekto ir jo dalių vadovai, statybos ir techninės priežiūros vadovai, statinių eksploatacijos ar valdymo specialistai ir kt. Būtina suprasti, kad dauguma atvejų skaitmeninant procesus reikalingos papildomos ir tarpdalykinės specialistų kompetencijos, kurios su jau turimomis žiniomis ir gebėjimais įgalintų BIM procesą vykti sklandžiai. 


Daugiau...
0123

X1 Media City (UAB „Staticus“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Staticus“ Michigan Avenue, Salford Quays, M50 2GY, Manchester, UK
2016.02–2017.06 (fasadų dalis)
2016.08-2017.08 (fasadų dalis)  2017 pabaiga Investuotojai - „X1 Developments“ Ltd; Užsakovas - Vermont Construction limited 
Architektūrinė dalis – FCH Architects; Konstrukcinė dalis – WSP
Vermont Construction limited

 

X1 Media City – didžiausias UAB “Staticus” BIM projektas iki šiol įgyvendintas Jungtinėje Karalystėje.

Projekto pranašumas – inovatyvus BIM technologijų panaudojimas fasadų kūrimo sprendimuose. Europoje itin mažai įmonių, gebančių vystyti fasado sprendinius pasitelkiant BIM įrankius.

Jų dėka gautą informaciją galima lengvai perkelti į tolimesnius gamybos, žaliavų užsakymo ar net montavimo darbus.

Tai itin efektyvus būdas profesionaliai keistis informacija projektavimo stadijoje. Visos projekte dalyvaujančios šalys gali greitai reaguoti į užsakovo pageidavimus, operatyviai valdyti pokyčius, atlikti pakeitimus brėžiniuose.