Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Esame pasirengę padėti Lietuvai

Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) viceprezidentas Kjetilas Tonningas Visi kalba apie skaitmeninimą ir apie tai, kaip Europos įstatymų leidėjai dirba su iniciatyvomis, kurios visose pramonės srityseremia BIM. Ypač svarbu užtikrinti, kad nė vienakompanija nebūtų palikta nuošalyje ir būtų skatinamas bendradarbiavimas bei keitimasis duomenimis. Šiuo metu reikia išspręsti daug probleminių klausimų, tad FIEC intensyviai dirba siekdama Europos Komisijoje (EK) išspręsti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria rangovai.


Daugiau...
012

Paslaugų-administracinės paskirties pastato, Ateities pl. 75B, Kaune, statybos projektas (UAB „TOPHAUS“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „TOPHAUS“ Ateities pl. 75B, Kaunas 2016.03.23–2017.01.20 2017.05.01–2017.12.20 2017-12-31 UAB „Beljana“ UAB „TOPHAUS“ UAB „TOPHAUS“


BIM erdvėje sujungtos trys projekto dalys – statinio architektūros, statinio konstrukcijų ir šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo dalys. BIM aplinka padėjo spręsti mazgus, kuriuose kirtosi skirtingos projekto dalys, bei leido pamatyti vietas, kurių nesimato rengiant projektą dvimatėje aplinkoje.

Didelė dalis užsienio gamintojų turi savo produktus paruoštus šiai aplinkai, tai leido tinkamiau parinkti tvirtinimo mazgus ir gaminių konfigūracijas.

Papildomų įskiepių pagalba buvo sukurta trimatė erdvė, kurioje pirmo asmens akimis galima vaikščiotis po projektinę aplinką, tai leido padėti Užsakovui suvokti tam tikrų erdvių dydį, kurios atrodė priešingai 2D brėžiniuose.

BIM aplinka pasiteisino tiek sprendimų ieškojimo, tiek projekto pristatymo Užsakovui srityse.