Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM verčia keisti požiūrį į specialistų ugdymą

Dr. DARIUS PUPEIKIS, KTU Statybos ir architektūros fakultetas   Žinias ir gebėjimus BIM srityje tikslinga vadinti kompetencijomis, o jų poreikį jaučia projekto ir jo dalių vadovai, statybos ir techninės priežiūros vadovai, statinių eksploatacijos ar valdymo specialistai ir kt. Būtina suprasti, kad dauguma atvejų skaitmeninant procesus reikalingos papildomos ir tarpdalykinės specialistų kompetencijos, kurios su jau turimomis žiniomis ir gebėjimais įgalintų BIM procesą vykti sklandžiai. 


Daugiau...
0123

Paslaugų-administracinės paskirties pastato, Ateities pl. 75B, Kaune, statybos projektas (UAB „TOPHAUS“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „TOPHAUS“ Ateities pl. 75B, Kaunas 2016.03.23–2017.01.20 2017.05.01–2017.12.20 2017-12-31 UAB „Beljana“ UAB „TOPHAUS“ UAB „TOPHAUS“


BIM erdvėje sujungtos trys projekto dalys – statinio architektūros, statinio konstrukcijų ir šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo dalys. BIM aplinka padėjo spręsti mazgus, kuriuose kirtosi skirtingos projekto dalys, bei leido pamatyti vietas, kurių nesimato rengiant projektą dvimatėje aplinkoje.

Didelė dalis užsienio gamintojų turi savo produktus paruoštus šiai aplinkai, tai leido tinkamiau parinkti tvirtinimo mazgus ir gaminių konfigūracijas.

Papildomų įskiepių pagalba buvo sukurta trimatė erdvė, kurioje pirmo asmens akimis galima vaikščiotis po projektinę aplinką, tai leido padėti Užsakovui suvokti tam tikrų erdvių dydį, kurios atrodė priešingai 2D brėžiniuose.

BIM aplinka pasiteisino tiek sprendimų ieškojimo, tiek projekto pristatymo Užsakovui srityse.