Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Europos Komisija apžvelgė Lietuvos statybų rinką ir skaitmeninės statybos iniciatyvą

Europos statybų sektoriaus observatorija (ECSO) padeda statybų vertės grandinei pasipriešinti ekonominiams ir socialiniams iššūkiams, kurie veikia visą pramonę. To siekiama informuojant Europos politikus ir visas suinteresuotas šalis apie rinkos sąlygas, politikos pokyčius, atliekama reguliari analizė ir lyginamieji vertinimai. ESCO svetainėje rasite daug su pramone susijusių duomenų ir tyrimų, kurie parodo, kaip šalys narės įgyvendina penkis teminius tikslus, susijusius su 2020 m. statybų strategija. Taip pat ECSO dalinasi įžvalgomis apie nacionalinės politikos pokyčius, rinkos tendencijas.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Naujos trimačių vizaulizacijų technologijos – naujos verslo galimybės

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? Spręsti šiuos klausimus gali padėti naujos technologijos, kuriomis pats architektas gali greitai ir lengvai sukurti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatydamas užsakovui siūlomas architektūrines projekto idėjas. Šios technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.


Daugiau...
0123

Vilnius 3D+ (UAB „IN RE“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai
UAB „IN RE“ Vilnius 2016.08–2017.12 2017.02 Privati iniciatyva UAB „IN RE“, UAB „IT Logika“

 

Nuo 2016 m. vidurio Vilniaus 3D+ modelio gamybai, naudojantis moderniausiais bepiločiais orlaiviais, nufotografuota ir sudaryta apie 350 ha bendro ploto 3D realybės modelių fragmentų. Artimiausiu metu ketinama padaryti daugiau nei 2 mln. nuotraukų, kurios sudarys daugiau nei 16 TB informacijos. Tiksliam nuotraukų pozicionavimui, bus užkoordinuota daugiau nei 600 atraminių taškų.

Taip bus pasiektas didesnis nei 5 cm geometrinis 3D modelio tikslumas. Naudojant 3D+ technologiją, realybės modeliai integruojami su infrastruktūros objektų ir vystomų teritorijų reikiamo detalumo lygio BIM duomenimis. Internetinėje aplikacijoje modelis sujungiamas su geoerdviniais duomenimis – kadastrinėmis rajonų ribomis, dviračių takais bei turizmo maršrutais, lankytinomis vietomis ar elektromobilių įkrovimo stotelėmis. Kartu pateikiama aprašomoji (atributinė) objektų informaciją, pavyzdžiui – pavadinimas, atsakingi asmenys, kontaktinė informacija, aprašymai, nuotraukos ir t.t.

Turint šią informaciją, objektus galima rūšiuoti pagal aukštį, pastatymo metus, šilumos suvartojimą ar saulės apšvietą, vertinti projektuojamo pastato poveikį aplinkai ir aplinkos poveikį jam.