Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM studijos pasiteisino, pradedamas kvalifikacijos kėlimas

Prof. dr. Algirdas Juozapaitis, VGTU Statybos fakulteto dekanas   Vienas svarbiausių naujos kartos statybos inžinerijos mokslų srities specialistų yra statinio projekto BIM vadovas (informacijos vadovas). Tai naujo tipo statybos inžinerijos specialistas, numatantis statinio inžinerinio informacinio modeliavimo technologijų diegimo ir vystymo strategiją projektavimo įmonėse, statytojų, rangovų, gamintojų ir turto valdytojų organizacijose, taip pat kuriantis ir vystantis BIM standartus, vadovaujantis ir koordinuojantis BIM projekto rengimo ir vykdymo procesus. 


Daugiau...
0123

Vilnius 3D+ (UAB „IN RE“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai
UAB „IN RE“ Vilnius 2016.08–2017.12 2017.02 Privati iniciatyva UAB „IN RE“, UAB „IT Logika“

 

Nuo 2016 m. vidurio Vilniaus 3D+ modelio gamybai, naudojantis moderniausiais bepiločiais orlaiviais, nufotografuota ir sudaryta apie 350 ha bendro ploto 3D realybės modelių fragmentų. Artimiausiu metu ketinama padaryti daugiau nei 2 mln. nuotraukų, kurios sudarys daugiau nei 16 TB informacijos. Tiksliam nuotraukų pozicionavimui, bus užkoordinuota daugiau nei 600 atraminių taškų.

Taip bus pasiektas didesnis nei 5 cm geometrinis 3D modelio tikslumas. Naudojant 3D+ technologiją, realybės modeliai integruojami su infrastruktūros objektų ir vystomų teritorijų reikiamo detalumo lygio BIM duomenimis. Internetinėje aplikacijoje modelis sujungiamas su geoerdviniais duomenimis – kadastrinėmis rajonų ribomis, dviračių takais bei turizmo maršrutais, lankytinomis vietomis ar elektromobilių įkrovimo stotelėmis. Kartu pateikiama aprašomoji (atributinė) objektų informaciją, pavyzdžiui – pavadinimas, atsakingi asmenys, kontaktinė informacija, aprašymai, nuotraukos ir t.t.

Turint šią informaciją, objektus galima rūšiuoti pagal aukštį, pastatymo metus, šilumos suvartojimą ar saulės apšvietą, vertinti projektuojamo pastato poveikį aplinkai ir aplinkos poveikį jam.