Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Esame pasirengę padėti Lietuvai

Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) viceprezidentas Kjetilas Tonningas Visi kalba apie skaitmeninimą ir apie tai, kaip Europos įstatymų leidėjai dirba su iniciatyvomis, kurios visose pramonės srityseremia BIM. Ypač svarbu užtikrinti, kad nė vienakompanija nebūtų palikta nuošalyje ir būtų skatinamas bendradarbiavimas bei keitimasis duomenimis. Šiuo metu reikia išspręsti daug probleminių klausimų, tad FIEC intensyviai dirba siekdama Europos Komisijoje (EK) išspręsti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria rangovai.


Daugiau...
012

Prekybos centras IKEA (UAB „Baltic Engineers“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai
UAB „Baltic Engineers“ MEŽAIZVĒJI DREILIŅI, STOPIŅU NOV. LV-2130 Techninis projektas 2016.11.29–2017.03.01 2017.05 statybos pradžia; 2018.08 statybos pabaiga. 2018.08 Kolbeinn Kolbeinsson Generalinis projektuotojas – SIA „ARPLAN“; Architektūrinės projekto dalies – SIA „ARKIS arkitektar“;   Inžinerinių projekto dalių projektuotojai – UAB „BALTIC ENGINEERS“; Kontrukcijų dalis – SIA „DEPROM“; Gaisrinė sauga – SIA „VPM Latvia“


Projektuojant IKEA prekybos centrą, buvo vadovaujamasi BREEAM tvaraus projektavimo principais, kurie dera su BIM filosofija. Projektas buvo parengtas naudojant darbo centriniame faile ir vienoje duomenų bazėje principu. Duomenų mainai vyko IFC standarto ir .RVT failais. Projekto metu buvo sukurtas detalus pastato modelis, kurį galima naudoti statybos fazėje. Projektavimo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas sprendinių kokybei. 

Modelis buvo naudojamas atliekant pastato dinaminį modeliavimą, vandentiekio sistemos slėgio ir diametrų parinkimo skaičiavimus, vėdinimo sistemos skaičiavimams (sistemos balansavimui, ortakių dydžiams parinkti), generuojant detalius kiekių žiniaraščius skirtus gamintojams. Projekto peržiūrai su komanda buvo naudojamas TEKLA BIMSIGHT sprendimas. 

Projekto metu buvo atliekamas nuolatinis sankirtų auditas. Papildomai modelio peržiūrai buvo panaudoti virtualios realybės akiniai OCULUS RIFT ir PROJECT SCOPE programa. Tai leido projekto komandai ir užsakovui geriau suprasti pastato sprendinius, pasijusti tarsi vaikščiuotum po pastatą.