„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

Techninės priežiūros stoties Palemono g. 78F, Kaune, Rekonstravimo projektas (UAB „Geležinkelių projektavimas“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai
UAB „Geležinkelių projektavimas“  Palemono g. 78F, Kaune 2016.08–2017.04 2018 2019 AB „Lietuvos geležinkeliai“, Krovinių vežimo direkcijos Kauno regiono stočių skyrius Eglė Tichonovaitė
 
Pastato projektavimas buvo atliekamas 3D formatu, nustatant komunikacijų padėtį pastate, suplanuojant darbo ir mokymo patalpas. Tokiu būdų, visi projektuotojai savo sprendinius derino tarpusavyje, parenkant optimalų projektuojamo pastato planą ir inžinerinių sistemų išdėstymą.
 
Užsakovui buvo nuolat teikiama atnaujinta 3D vizualinė medžiaga, kurioje buvo matomi projektiniai sprendiniai, pakeitimai, kurie leido greičiau ir efektyviau priimti projektinius sprendinius.
 
Automatizuoto projektavimo sistema leido įvairių sričių inžinieriams dirbti prie skirtingų projekto dalių kompiuterinio tinklo talpykloje iš skirtingų darbo vietų operatyviai kontroliuojant savo kolegų projektinių sprendinių pasikeitimus, užtikrinant komandinį darbą. Komunikavimas ir profesionalus projektų valdymas padėjo visiems komandos nariams vykdyti projektavimo darbus neviršijant skirto biudžeto.