Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM verčia keisti požiūrį į specialistų ugdymą

Dr. DARIUS PUPEIKIS, KTU Statybos ir architektūros fakultetas   Žinias ir gebėjimus BIM srityje tikslinga vadinti kompetencijomis, o jų poreikį jaučia projekto ir jo dalių vadovai, statybos ir techninės priežiūros vadovai, statinių eksploatacijos ar valdymo specialistai ir kt. Būtina suprasti, kad dauguma atvejų skaitmeninant procesus reikalingos papildomos ir tarpdalykinės specialistų kompetencijos, kurios su jau turimomis žiniomis ir gebėjimais įgalintų BIM procesą vykti sklandžiai. 


Daugiau...
0123

Naujo privažiuojamojo geležinkelio kelio Kėdainių m. sen., Kėdainių r. sav., prisijungiant prie Šilainių geležinkelio stoties kelio Nr. 18, statybos projektas (UAB „Geležinkelių projektavimas“)

 

Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai
UAB „Geležinkelių projektavimas“ Kėdainių r. sav. 2015–2015 planuojama 2017 2018 UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ Viačeslav Košelev, Simonas Lapėnas

 

Visi UAB „Geležinkelių projektavimo“ projektai yra kuriami ant 3D topografinių planų, kuriuos rengia įmonės geodezininkai. Gautame topografiniame plane projekto dalyviui suteikiama informacija apie reljefą, esamus statinius bei požeminius tinklus, taip didinant projekto tikslumą.

Šiame projekte sukurtas naujas geležinkelio kelio modelis palengvino projektavimo darbus, kadangi automatiškai buvo gauti žemės darbų kiekiai, tiksliai nustatyti medžiagų kiekiai, taip pat vyko lengvesnis bendradarbiavimas tarp projekto dalyvių dirbant su vienu modeliu, išvengta klaidų, tokių kaip tinklų susikirtimai. Vizualinė medžiaga pateikta užsakovui pagreitino projekto derinimo procesą.

Modelyje atlikus vizualizacijas ir simuliacijas buvo parinktas racionaliausias variantas pervažos apšvietimui, kelio ženklų išdėstymui. Sukurtas projekto modelis puikiai pritaikomas tolimesniems eksploatavimo darbams ir modelio atnaujinimui, pvz., užstatant teritoriją kitais statiniais, įrengiant pervažos stebėjimo kameras ar kt.