„EU BIM Task Group“ parengė ir paskelbė BIM diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą

ES valstybių narių ir Europos Komisijos iniciatyva įsteigta „EU BIM Task Group“ parengė ir 2017 metų liepos 6 d. viešai paskelbė Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovą (angl. Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector). 


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

XXI a. žmogų lydi ir skatina nuolatinės permainos ir kaita

Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas   Praėjo 200 metų, bet prancūzų genijaus Victoro Hugo pasakyti žodžiai „žmogaus protas turi tris visrakčius: žinias, mintis ir vaizduotę“ kaip niekada teisingi kalbant apie skaitmeninimo erą. Žmogaus vaizduotė gali atverti neįtikėtinas kūrybines galias, bet jeigu jas dar sustipriname šiuolaikinėmis technologijomis, tikrovė tampa sunkiai atskiriama nuo virtualios realybės. BIM metodologija yra viena sričių, leidžiančių įgyvendinti žmogaus kūrybines idėjas.


Daugiau...
012

FIEC BIM manifestas: BIM kelia produktyvumą, tačiau vis dar susiduria su iššūkiais

BIM keičia statybų sektorių, bet visa pramonė turi skatinti naujo modelio įsisavinimą visoje vertės grandinėje.
„Todėl FIEC paskelbė savo manifestą, kad būtų pabrėžtas BIM potencialas ES politikos įgyvendinime. Dokumentas „Making BIM a global success“ taip pat trumpai pateikia iššūkius, kurie galėtų atidėti pilną BIM įvedimą visuose kompanijose ir susijusiuose sektoriuose“, – oficialiame pranešime teigia FIEC vice-prezidentas Kjetilas Tonningas, kuris dar vadovauja Techninei Komisijai, kurioje surinkta darbo grupė iš visų FIEC narių atstovų, rangovų, pramonės ir akademinio pasaulio ekspertų ir net buvusios vyriausybės ministro.
 
Svarbu paminėti, kad minėtas manifestas nėra viskas, ką šiuo metu daro FIEC. Federacija daug dirba su rangovais tam, kad būtų paremti su pramonės transformacija susiję veiksmai.
 
FIEC pabrėžia, kad, be visa ko, pramonei labai svarbu, jog būtų neribojamas priėjimas prie svarbios informacijos. „BIM reikia glaudesnio bendradarbiavimo visoje vertės grandinėje. Bendradarbiavimo tokiu mastu, kokio visa pramonė dar nėra mačiusi. Kalbu ne tik apie skirtingus sektorius, bet ir visus žmones, kurie vienaip ar kitaip dirba su statybų projektais. O tai nebus įmanoma, jeigu svarbūs duomenys nebus visiems prieinami. Bet kokia kontrolė šalių, kurios suinteresuotos tik pelnu, o ne kokybe, gali daryti neigiamą įtaką visam BIM įvedimo procesui“, – tikina K. Tonningas.
 
Jis taip pat pabrėžia, kad į visus procesus būtina įtraukti mažas ir vidutines įmones, kad jos neatsiliktų dėl reikalingos įrangos ar finansų trūkumo. Įstatymų leidėjai ir viešojo sektoriaus klientai turi pasistengti tam, kad tokios įmonės gautų reikiamą pagalbą. Be to, FIEC sutinka, kad standartizacija yra svarbi. Bet koks reglamentas turėtų apsiriboti tik svarbiausias aspektais, kad būtų palengvinamas statybų skaitmenizavimo procesas.
 
„Making BIM a global success“ rasite ČIA.