Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Europos Komisija apžvelgė Lietuvos statybų rinką ir skaitmeninės statybos iniciatyvą

Europos statybų sektoriaus observatorija (ECSO) padeda statybų vertės grandinei pasipriešinti ekonominiams ir socialiniams iššūkiams, kurie veikia visą pramonę. To siekiama informuojant Europos politikus ir visas suinteresuotas šalis apie rinkos sąlygas, politikos pokyčius, atliekama reguliari analizė ir lyginamieji vertinimai. ESCO svetainėje rasite daug su pramone susijusių duomenų ir tyrimų, kurie parodo, kaip šalys narės įgyvendina penkis teminius tikslus, susijusius su 2020 m. statybų strategija. Taip pat ECSO dalinasi įžvalgomis apie nacionalinės politikos pokyčius, rinkos tendencijas.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Naujos trimačių vizaulizacijų technologijos – naujos verslo galimybės

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? Spręsti šiuos klausimus gali padėti naujos technologijos, kuriomis pats architektas gali greitai ir lengvai sukurti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatydamas užsakovui siūlomas architektūrines projekto idėjas. Šios technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.


Daugiau...
0123

FIEC BIM manifestas: BIM kelia produktyvumą, tačiau vis dar susiduria su iššūkiais

BIM keičia statybų sektorių, bet visa pramonė turi skatinti naujo modelio įsisavinimą visoje vertės grandinėje.
„Todėl FIEC paskelbė savo manifestą, kad būtų pabrėžtas BIM potencialas ES politikos įgyvendinime. Dokumentas „Making BIM a global success“ taip pat trumpai pateikia iššūkius, kurie galėtų atidėti pilną BIM įvedimą visuose kompanijose ir susijusiuose sektoriuose“, – oficialiame pranešime teigia FIEC vice-prezidentas Kjetilas Tonningas, kuris dar vadovauja Techninei Komisijai, kurioje surinkta darbo grupė iš visų FIEC narių atstovų, rangovų, pramonės ir akademinio pasaulio ekspertų ir net buvusios vyriausybės ministro.
 
Svarbu paminėti, kad minėtas manifestas nėra viskas, ką šiuo metu daro FIEC. Federacija daug dirba su rangovais tam, kad būtų paremti su pramonės transformacija susiję veiksmai.
 
FIEC pabrėžia, kad, be visa ko, pramonei labai svarbu, jog būtų neribojamas priėjimas prie svarbios informacijos. „BIM reikia glaudesnio bendradarbiavimo visoje vertės grandinėje. Bendradarbiavimo tokiu mastu, kokio visa pramonė dar nėra mačiusi. Kalbu ne tik apie skirtingus sektorius, bet ir visus žmones, kurie vienaip ar kitaip dirba su statybų projektais. O tai nebus įmanoma, jeigu svarbūs duomenys nebus visiems prieinami. Bet kokia kontrolė šalių, kurios suinteresuotos tik pelnu, o ne kokybe, gali daryti neigiamą įtaką visam BIM įvedimo procesui“, – tikina K. Tonningas.
 
Jis taip pat pabrėžia, kad į visus procesus būtina įtraukti mažas ir vidutines įmones, kad jos neatsiliktų dėl reikalingos įrangos ar finansų trūkumo. Įstatymų leidėjai ir viešojo sektoriaus klientai turi pasistengti tam, kad tokios įmonės gautų reikiamą pagalbą. Be to, FIEC sutinka, kad standartizacija yra svarbi. Bet koks reglamentas turėtų apsiriboti tik svarbiausias aspektais, kad būtų palengvinamas statybų skaitmenizavimo procesas.
 
„Making BIM a global success“ rasite ČIA.