VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai dalyvavo buildingSMART International suvažiavime

Spalio 30 – lapkričio 2 dienomis Londone vyko tarptautinio buildingSMART aljanso suvažiavimas. Tarptautinių BIM standartų vystymo organizacijos renginyje dalyvavo VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai Dalius Gedvilas ir Vaidotas Šarka.


Daugiau...

Dalininkai sutarė dėl BIM mokymų ir specialistų atestavimo, narystės buildingSMART

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ dalininkų susirinkime spalio 24 d. buvo svarstomi BIM specialistų mokymo, kompetencijų vertinimo, narystės buildingSMART aljanse, pasiruošimo skaitmeninės statybos renginiams parodoje RESTA ir kiti klausimai.


Daugiau...

Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

Esminių statinio reikalavimų reikšmė BIM modelyje

Prof. dr. Sigitas Mitkus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teisės katedros vedėjas   Viena svarbiausių statinio naudojimo ir priežiūros funkcijų yra atsiradusių defektų šalinimas atliekant paprastąjį (einamąjį) ir kapitalinį remontą. Statinių naudotojai puikiai žino, kad statinio garantiniu laikotarpiu (paprastai jis trunka 5 metus, paslėptų darbų – 10 metų, o tyčia paslėptų defektų – 20 metų) defektus savo sąskaitą turi taisyti rangovas.


Daugiau...
0123

FIEC BIM manifestas: BIM kelia produktyvumą, tačiau vis dar susiduria su iššūkiais

BIM keičia statybų sektorių, bet visa pramonė turi skatinti naujo modelio įsisavinimą visoje vertės grandinėje.
„Todėl FIEC paskelbė savo manifestą, kad būtų pabrėžtas BIM potencialas ES politikos įgyvendinime. Dokumentas „Making BIM a global success“ taip pat trumpai pateikia iššūkius, kurie galėtų atidėti pilną BIM įvedimą visuose kompanijose ir susijusiuose sektoriuose“, – oficialiame pranešime teigia FIEC vice-prezidentas Kjetilas Tonningas, kuris dar vadovauja Techninei Komisijai, kurioje surinkta darbo grupė iš visų FIEC narių atstovų, rangovų, pramonės ir akademinio pasaulio ekspertų ir net buvusios vyriausybės ministro.
 
Svarbu paminėti, kad minėtas manifestas nėra viskas, ką šiuo metu daro FIEC. Federacija daug dirba su rangovais tam, kad būtų paremti su pramonės transformacija susiję veiksmai.
 
FIEC pabrėžia, kad, be visa ko, pramonei labai svarbu, jog būtų neribojamas priėjimas prie svarbios informacijos. „BIM reikia glaudesnio bendradarbiavimo visoje vertės grandinėje. Bendradarbiavimo tokiu mastu, kokio visa pramonė dar nėra mačiusi. Kalbu ne tik apie skirtingus sektorius, bet ir visus žmones, kurie vienaip ar kitaip dirba su statybų projektais. O tai nebus įmanoma, jeigu svarbūs duomenys nebus visiems prieinami. Bet kokia kontrolė šalių, kurios suinteresuotos tik pelnu, o ne kokybe, gali daryti neigiamą įtaką visam BIM įvedimo procesui“, – tikina K. Tonningas.
 
Jis taip pat pabrėžia, kad į visus procesus būtina įtraukti mažas ir vidutines įmones, kad jos neatsiliktų dėl reikalingos įrangos ar finansų trūkumo. Įstatymų leidėjai ir viešojo sektoriaus klientai turi pasistengti tam, kad tokios įmonės gautų reikiamą pagalbą. Be to, FIEC sutinka, kad standartizacija yra svarbi. Bet koks reglamentas turėtų apsiriboti tik svarbiausias aspektais, kad būtų palengvinamas statybų skaitmenizavimo procesas.
 
„Making BIM a global success“ rasite ČIA.