Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM studijos pasiteisino, pradedamas kvalifikacijos kėlimas

Prof. dr. Algirdas Juozapaitis, VGTU Statybos fakulteto dekanas   Vienas svarbiausių naujos kartos statybos inžinerijos mokslų srities specialistų yra statinio projekto BIM vadovas (informacijos vadovas). Tai naujo tipo statybos inžinerijos specialistas, numatantis statinio inžinerinio informacinio modeliavimo technologijų diegimo ir vystymo strategiją projektavimo įmonėse, statytojų, rangovų, gamintojų ir turto valdytojų organizacijose, taip pat kuriantis ir vystantis BIM standartus, vadovaujantis ir koordinuojantis BIM projekto rengimo ir vykdymo procesus. 


Daugiau...
0123

FIEC BIM manifestas: BIM kelia produktyvumą, tačiau vis dar susiduria su iššūkiais

BIM keičia statybų sektorių, bet visa pramonė turi skatinti naujo modelio įsisavinimą visoje vertės grandinėje.
„Todėl FIEC paskelbė savo manifestą, kad būtų pabrėžtas BIM potencialas ES politikos įgyvendinime. Dokumentas „Making BIM a global success“ taip pat trumpai pateikia iššūkius, kurie galėtų atidėti pilną BIM įvedimą visuose kompanijose ir susijusiuose sektoriuose“, – oficialiame pranešime teigia FIEC vice-prezidentas Kjetilas Tonningas, kuris dar vadovauja Techninei Komisijai, kurioje surinkta darbo grupė iš visų FIEC narių atstovų, rangovų, pramonės ir akademinio pasaulio ekspertų ir net buvusios vyriausybės ministro.
 
Svarbu paminėti, kad minėtas manifestas nėra viskas, ką šiuo metu daro FIEC. Federacija daug dirba su rangovais tam, kad būtų paremti su pramonės transformacija susiję veiksmai.
 
FIEC pabrėžia, kad, be visa ko, pramonei labai svarbu, jog būtų neribojamas priėjimas prie svarbios informacijos. „BIM reikia glaudesnio bendradarbiavimo visoje vertės grandinėje. Bendradarbiavimo tokiu mastu, kokio visa pramonė dar nėra mačiusi. Kalbu ne tik apie skirtingus sektorius, bet ir visus žmones, kurie vienaip ar kitaip dirba su statybų projektais. O tai nebus įmanoma, jeigu svarbūs duomenys nebus visiems prieinami. Bet kokia kontrolė šalių, kurios suinteresuotos tik pelnu, o ne kokybe, gali daryti neigiamą įtaką visam BIM įvedimo procesui“, – tikina K. Tonningas.
 
Jis taip pat pabrėžia, kad į visus procesus būtina įtraukti mažas ir vidutines įmones, kad jos neatsiliktų dėl reikalingos įrangos ar finansų trūkumo. Įstatymų leidėjai ir viešojo sektoriaus klientai turi pasistengti tam, kad tokios įmonės gautų reikiamą pagalbą. Be to, FIEC sutinka, kad standartizacija yra svarbi. Bet koks reglamentas turėtų apsiriboti tik svarbiausias aspektais, kad būtų palengvinamas statybų skaitmenizavimo procesas.
 
„Making BIM a global success“ rasite ČIA.