VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai dalyvavo buildingSMART International suvažiavime

Spalio 30 – lapkričio 2 dienomis Londone vyko tarptautinio buildingSMART aljanso suvažiavimas. Tarptautinių BIM standartų vystymo organizacijos renginyje dalyvavo VšĮ „Skaitmeninė statyba“ atstovai Dalius Gedvilas ir Vaidotas Šarka.


Daugiau...

Dalininkai sutarė dėl BIM mokymų ir specialistų atestavimo, narystės buildingSMART

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ dalininkų susirinkime spalio 24 d. buvo svarstomi BIM specialistų mokymo, kompetencijų vertinimo, narystės buildingSMART aljanse, pasiruošimo skaitmeninės statybos renginiams parodoje RESTA ir kiti klausimai.


Daugiau...

Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

Esminių statinio reikalavimų reikšmė BIM modelyje

Prof. dr. Sigitas Mitkus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teisės katedros vedėjas   Viena svarbiausių statinio naudojimo ir priežiūros funkcijų yra atsiradusių defektų šalinimas atliekant paprastąjį (einamąjį) ir kapitalinį remontą. Statinių naudotojai puikiai žino, kad statinio garantiniu laikotarpiu (paprastai jis trunka 5 metus, paslėptų darbų – 10 metų, o tyčia paslėptų defektų – 20 metų) defektus savo sąskaitą turi taisyti rangovas.


Daugiau...
0123

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.

Rugpjūčio 23-25 d. KTU Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais iš Suomijos, Norvegijos ir Danijos aukštųjų mokyklų surengė vizitus į BIM srityje lyderiaujančias Lietuvos architektūros, inžinerijos ir statybos sektoriaus kompanijas bei organizacijas: VŠĮ „Skaitmeninė statyba“, UAB „Concretus Designers“ UAB „AGA CAD“, bei AB „YIT Kausta“.

VŠĮ „Skaitmeninės statyba“ direktorius Dalius Gedvilas pristatė organizaciją, kuri jungia statybos sektoriuje veikiančias asociacijas bei yra skirta Lietuvos statybos skaitmeninimo proceso koordinavimui. Kaip vieną iš svarbiausių veiklos krypčių ir šiuo metu daugiausiai keliančių klausimų buvo pristatytas Nacionalinio statybos klasifikatoriaus kūrimas, diegimas bei plėtojimas. VIA Universiteto koledžo BIM koordinatorius Per Christensen pasidalino įžvalgomis apie BIM diegimą Danijoje bei trumpai pristatė „Molio“ – organizaciją, kuri teikia skaitmenines priemones, tęstinį mokymą ir profesinę literatūrą, padeda didinti statybos skaitmeninimą ir efektyvumą.

UAB „Concretus Designers“ vadovas Rytis Mušauskas pristatė 2017 metais išrinktą geriausią BIM projektą užsienyje – Clarion Hotel Helsinki. Clarion viešbučio statyba buvo iššūkis projektavimo, gamybos, logistikos ir montavimo srityje, kadangi surenkamos konstrukcijos buvo gabenamos laivais ir tiesiai iš jų montuojamos. BIM technologijų taikymas padėjo tiksliai, laiku ir kokybiškai suprojektuoti, pagaminti bei sumontuoti visą minėto pastato konstruktyvą. Negana to, visa projekto komunikacija, pokyčių valdymas, klaidų bei kolizijų paieška ir kontrolė vyko informacinio modelio pagalba. Pastato konstruktyvo projektavimui buvo panaudota „Tekla“ programinė įranga, o konstrukcijos projektuotos atsižvelgiant į kitų projekto dalių (disciplinų) sukurtas informacinio modelio dalis: architektūros, fasadinių konstrukcijų, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų, elektros ir kt. Kadangi skirtingi projekto dalyviai naudojo skirtingą programinę įrangą, komunikacija vyko IFC duomenų mainų standarto pagalba. BIM koordinavimą tarp projekto dalyvių atliko kompanija „HENT AS“ naudodami informacinių modelių patikros programinę įrangą „Solibri Model Checker“.

UAB „AGA CAD“ vadovas Donatas Aksomitas susitikimo metu pristatė įmonės kuriamus ir diegiamus BIM  sprendimus Tools4Revit, kurie pritaikyti „Autodesk Revit“ platformai bei nacionalinio statybų klasifikatoriaus kūrimo iniciatyvą ir atliktus darbus.

Vizito į AB „YIT Kausta“ metu buvo supažindinta su įmonių grupe, priklausančia didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“. Projekto dalyviams buvo puiki galimybė pabendrauti su įmonės BIM komanda: BIM koordinatoriumi Dariumi Kvedaravičiumi, BIM vadovu Audriumi Leonavičiumi bei administracijos vadovu Arimantu Glebausku. Susitikimo metu taip pat buvo pristatytas 2017 m. geriausias visuomeninio pastato BIM projektas – Duetto bei geriausias 2016 m. gyvenamojo pastato BIM projektas – Naujoji Rivjera (AB „YIT Kausta“ ir UAB „Unitectus“). Pristatant projektus atkreiptas dėmesys, kad įmonės veikloje naudojami tokie įrankiai kaip RIB iTWO, Dalux bei Solibri Model Checker parodo įmonės išsivystymo lygį BIM srityje. Minėta programinė įranga naudojama BIM 4D, 5D paskirčiai, kuomet statinio informacinis modelis papildomas laiko ir kaštų dedamosiomis, o tai suteikia galimybę tiksliai, laiku ir už nustatytą kainą atlikti statybos projektus.