Startavo BIM mokymai

Rugsėjo 20 d. Vilniuje įvyko pirmieji mokymai pagal studijų programą „Statinio informacijos modeliavimas BIM: I lygis“. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas“.


Daugiau...

KTU ir Skandinavijos universitetų atstovai domėjosi skaitmenine statyba Lietuvoje

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas kartu su partneriais – Tamperės technologijos universitetu (Suomija), Norvegijos mokslų ir technologijų universitetu (Norvegija), Via Universiteto koledžu (Danija) 2017-2018 metais vykdo aukštųjų mokyklų studijų programų ir jų dėstymo metodų tobulinimui architektūros ir statybos inžinerijos srityse skirtą projektą. Ypatingas dėmesys projekte skiriamas projektavimo ir inovatyvių technologinių sprendimų suderinamumui ir pritaikomumui naudojant BIM metodologiją bei plėtojant aukštųjų mokyklų ir kitų organizacijų, suinteresuotų BIM ​​įgyvendinimu, bendradarbiavimą Šiaurės Europos regiono šalyse.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

BIM studijos pasiteisino, pradedamas kvalifikacijos kėlimas

Prof. dr. Algirdas Juozapaitis, VGTU Statybos fakulteto dekanas   Vienas svarbiausių naujos kartos statybos inžinerijos mokslų srities specialistų yra statinio projekto BIM vadovas (informacijos vadovas). Tai naujo tipo statybos inžinerijos specialistas, numatantis statinio inžinerinio informacinio modeliavimo technologijų diegimo ir vystymo strategiją projektavimo įmonėse, statytojų, rangovų, gamintojų ir turto valdytojų organizacijose, taip pat kuriantis ir vystantis BIM standartus, vadovaujantis ir koordinuojantis BIM projekto rengimo ir vykdymo procesus. 


Daugiau...
0123

Kviečiame į skaitmeninės statybos konferenciją „BIMLINK 2015“ Vilniuje

Maloniai kviečiame jus į projektavimo, NT valdymo ir statybos įmonių atstovų renginį - konferenciją „BIMLINK 2015“ – kurioje daugiausiai dėmesio bus skiriama temoms apie inovacijas, kūrybiškumą ir statinio informacinį modeliavimą.

Kadangi šiais metais Vyriausybė pagaliau pritarė Lietuvos statybos sektoriaus skaitmeninimui, t. y. BIM metodologijos taikymui Lietuvoje, be to, nuo 2016 m. įsigalioja viešuosius pirkimus reglamentuojanti ES direktyva, rekomenduojanti statybos paslaugas pirkti pasitelkiant BIM aplinką, žinios apie BIM taikymą tampa kaip niekad aktualios. Renginyje vertingų patarimų gaus visi – ir tie, kurie jau dirba BIM principais, ir visai neturintys BIM patirties.

Konferencijos tikslas – parodyti, jog Lietuvoje jau yra sėkmingų BIM taikymo pavyzdžių ir pristatyti statybos progreso vystymu suinteresuotus užsakovus, projektuotojus bei rangovus, suteikiant jiems erdvę pasidalinti praktinėmis BIM žiniomis ir užmegzti naujus verslo ryšius.

BIMLINK 2015“ konferencijoje:

·        7 įmonių BIM projektų patirtys + realūs BIM projektų, sukurtų Lietuvoje, pavyzdžiai

·        10 pranešimų ir daugiau nei 400 minučių BIM turinio

·        BIM dirbtuvės + 4 BIM ekspertų konsultacijos

·        3 skirtingų BIM sąvokų analizė

·        7 sėkmingo BIM projekto taisyklės

·        Kūrybiškumo skatinimo technikos

·        Informacijos mainaivisuose projekto gyvavimo ciklo etapuose

·        3D modelio praktinis taikymas BIM procesuose ir kt.

Patirtimi ir įžvalgomis dalinsis:

·        Dalius Gedvilas– Lietuvos staybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius,

·        Dr. Vaidotas Šarka– UAB „InnoBIM“ direktorius, VGTU Inžinerinės grafikos katedros docentas, Lietuvos statybų technologinės platformos tarybos narys,

·        Donatas Aksomitas- UAB „AGA CAD“ direktorius, VšĮ „Lieknos statybos instituto“ CAD/BIM ekspertas,VšĮ „Skaitmeninės Statybos“ Nacionalinio klasifikatoriaus struktūros, kodavimo sistemų kūrimo ir vystymo, integracijos ES ir suderinamumo darbo grupės vadovas,

·        Tomas Bartninkas-„McCann Vilnius“ strategijos vadovas, VU KF lektorius, turintis didžiulę tiek vietos, tiek tarptautinių prekės ženklų kūrimo patirtį, į Baltijos šalis parvežęs pirmąjį „Kanų liūtą“,

·        Dr. Vygantas Žėkas - UAB „Baltic Engineers“ Techninių vertinimų skyriaus vadovas, VGTU pastatų energetikos katedros lektorius,

·        Renata Jočienė- UAB „AGA CAD“ BIM projektų vadovė, pirmoji Lietuvoje sertifikuota „Autodesk Revit Architecture“ profesionalė, sukaupusi ypač daug praktinės BIM projektų ruošimo patirties, ir kiti.

Konferencija „BIMLINK 2015“ vyks š. m. gruodžio 15 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilniuje, salėse 5.1. ir 5.2.

Konferencijos dalyvio mokestis registruojantis iki gruodžio 4 d. - 35 Eur ir PVM, nuo gruodžio 5 d - 50 EUR ir PVM.

VšĮ „Skaitmeninė statyba“yra konferencijos partnerė, todėl visi „Skaitmeninė statyba“ nariai turi galimybę įsigyti bilietus su 20% nuolaida. Nuolaidos kodo teirautis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Išsami programa ir registracija: www.bimlink.lt.