Bendradarbiavimas BIM srityje: VšĮ „Skaitmeninė statyba” pasirašė sutartį su VGTU

Birželio 5 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba” oficialiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir taip raštiškai įformino sėkmingai besivystančią šių organizacijų partnerystę. 


Daugiau...

Europos Komisija apžvelgė Lietuvos statybų rinką ir skaitmeninės statybos iniciatyvą

Europos statybų sektoriaus observatorija (ECSO) padeda statybų vertės grandinei pasipriešinti ekonominiams ir socialiniams iššūkiams, kurie veikia visą pramonę. To siekiama informuojant Europos politikus ir visas suinteresuotas šalis apie rinkos sąlygas, politikos pokyčius, atliekama reguliari analizė ir lyginamieji vertinimai. ESCO svetainėje rasite daug su pramone susijusių duomenų ir tyrimų, kurie parodo, kaip šalys narės įgyvendina penkis teminius tikslus, susijusius su 2020 m. statybų strategija. Taip pat ECSO dalinasi įžvalgomis apie nacionalinės politikos pokyčius, rinkos tendencijas.


Daugiau...

Išleistas almanachas „Skaitmeninė statyba 2016“. Kviečiame skaityti el. versiją!

Tai BIM metodologijos ir susijusių sprendimų, procesų, technologijų bei skaitmeninės statybos vystymo Lietuvoje ir pasaulyje aktualijų pristatymui skirtas žurnalas.


Daugiau...

Naujos trimačių vizaulizacijų technologijos – naujos verslo galimybės

Pasirinkus šiuolaikines vizualizavimo technologijas architektams prireikia didelių techninių gebėjimų ir laiko, todėl jos retai naudojamos ir nesukuria pridėtinės vertės užsakovui ar pačiam architektui. Dažnai realistiškas vizualizacijas ruošia net ne patys architektai, o specializuotos bendrovės. Ar tai efektyvu? Ar jos pateisina architektų ir užsakovų lūkesčius? Kam ir kada reikalinga vizualizacija? Spręsti šiuos klausimus gali padėti naujos technologijos, kuriomis pats architektas gali greitai ir lengvai sukurti realistišką projekto vizualizaciją, ją keisti ir animuoti realiuoju laiku, pristatydamas užsakovui siūlomas architektūrines projekto idėjas. Šios technologijos atveria naujas klientų ir architektų santykių galimybes.


Daugiau...
0123

Kviečiame į skaitmeninės statybos konferenciją „BIMLINK 2015“ Vilniuje

Maloniai kviečiame jus į projektavimo, NT valdymo ir statybos įmonių atstovų renginį - konferenciją „BIMLINK 2015“ – kurioje daugiausiai dėmesio bus skiriama temoms apie inovacijas, kūrybiškumą ir statinio informacinį modeliavimą.

Kadangi šiais metais Vyriausybė pagaliau pritarė Lietuvos statybos sektoriaus skaitmeninimui, t. y. BIM metodologijos taikymui Lietuvoje, be to, nuo 2016 m. įsigalioja viešuosius pirkimus reglamentuojanti ES direktyva, rekomenduojanti statybos paslaugas pirkti pasitelkiant BIM aplinką, žinios apie BIM taikymą tampa kaip niekad aktualios. Renginyje vertingų patarimų gaus visi – ir tie, kurie jau dirba BIM principais, ir visai neturintys BIM patirties.

Konferencijos tikslas – parodyti, jog Lietuvoje jau yra sėkmingų BIM taikymo pavyzdžių ir pristatyti statybos progreso vystymu suinteresuotus užsakovus, projektuotojus bei rangovus, suteikiant jiems erdvę pasidalinti praktinėmis BIM žiniomis ir užmegzti naujus verslo ryšius.

BIMLINK 2015“ konferencijoje:

·        7 įmonių BIM projektų patirtys + realūs BIM projektų, sukurtų Lietuvoje, pavyzdžiai

·        10 pranešimų ir daugiau nei 400 minučių BIM turinio

·        BIM dirbtuvės + 4 BIM ekspertų konsultacijos

·        3 skirtingų BIM sąvokų analizė

·        7 sėkmingo BIM projekto taisyklės

·        Kūrybiškumo skatinimo technikos

·        Informacijos mainaivisuose projekto gyvavimo ciklo etapuose

·        3D modelio praktinis taikymas BIM procesuose ir kt.

Patirtimi ir įžvalgomis dalinsis:

·        Dalius Gedvilas– Lietuvos staybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius,

·        Dr. Vaidotas Šarka– UAB „InnoBIM“ direktorius, VGTU Inžinerinės grafikos katedros docentas, Lietuvos statybų technologinės platformos tarybos narys,

·        Donatas Aksomitas- UAB „AGA CAD“ direktorius, VšĮ „Lieknos statybos instituto“ CAD/BIM ekspertas,VšĮ „Skaitmeninės Statybos“ Nacionalinio klasifikatoriaus struktūros, kodavimo sistemų kūrimo ir vystymo, integracijos ES ir suderinamumo darbo grupės vadovas,

·        Tomas Bartninkas-„McCann Vilnius“ strategijos vadovas, VU KF lektorius, turintis didžiulę tiek vietos, tiek tarptautinių prekės ženklų kūrimo patirtį, į Baltijos šalis parvežęs pirmąjį „Kanų liūtą“,

·        Dr. Vygantas Žėkas - UAB „Baltic Engineers“ Techninių vertinimų skyriaus vadovas, VGTU pastatų energetikos katedros lektorius,

·        Renata Jočienė- UAB „AGA CAD“ BIM projektų vadovė, pirmoji Lietuvoje sertifikuota „Autodesk Revit Architecture“ profesionalė, sukaupusi ypač daug praktinės BIM projektų ruošimo patirties, ir kiti.

Konferencija „BIMLINK 2015“ vyks š. m. gruodžio 15 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilniuje, salėse 5.1. ir 5.2.

Konferencijos dalyvio mokestis registruojantis iki gruodžio 4 d. - 35 Eur ir PVM, nuo gruodžio 5 d - 50 EUR ir PVM.

VšĮ „Skaitmeninė statyba“yra konferencijos partnerė, todėl visi „Skaitmeninė statyba“ nariai turi galimybę įsigyti bilietus su 20% nuolaida. Nuolaidos kodo teirautis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Išsami programa ir registracija: www.bimlink.lt.