Į viršų
Geriausias BIM projektas užsienyje – „Clarion hotel Helsinki“, Helsinki Tower (UAB „INHUS Engineering“)
Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
UAB „INHUS Engineering“ Helsinkis, Suomija 2015 – 2016 HENT AS UAB „INHUS Engineering“

Suprojektuotas viešbutis Clarion Hotel Helsinki– aukščiausias pastatas Helsinkio senamiestyje (vienas bokštas – 18 aukštų, o kitas – 19). Bendras pastato plotas apie 13800 m2, sumontuota 315 t metalinių ir 3880 m3 gelžbetoninių gaminių (iš viso apie 4490 gaminių). Kadangi statybvietę ribojo iš vienos pusės prieplauka, o iš kitos – judrios senamiesčio gatvės, tai buvo tikras iššūkis statybos darbams. Surenkamos konstrukcijos buvo gabenamos laivais ir montuojamos tiesiai iš laivo, todėl buvo labai svarbus projektavimo, gamybos, logistikos ir montavimo darbų tikslus planavimas. Viešbučio projektavimo ir planavimo darbai buvo atlikti „Tekla Structures“ programa.

Visos projektavimo eigos metu vyko bendradarbiavimas su kitomis grandimis: į „Tekla“ modelį buvo įkeliami architektūrinės, fasadinių konstrukcijų, ŠVOK, vandentiekio ir nuotekų, elektros dalių IFC modeliai, tam kad būtų suderinti visi neatitikimai ir priimti visoms grandims tinkantys sprendimai. Projekto dalių koordinavimą atliko „HENT AS“ naudodami „Solibri model checker“ programinę įrangą.

Su tarptautine komanda lietuvių pastatytas Helsinkio viešbutis skina laurus

Įmonės „INHUS Engineering“ (anksčiau – „Concretus Designers“) projektas „Clarion Hotel Helsinki“ – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2017“ dalyvis – pripažintas geriausiu BIM projektu užsienyje ir pelnė ne tik vertinimo komisijos, bet ir konferencijos „Skaitmeninė statyba 2017“ dalyvių simpatijas.

Apie projektą

Uosto krantinėje pastatytas 18 aukštų (75 m aukščio) viešbutis „Clarion Hotel Helsinki“, oficialiai atidarytas 2016 m. spalio 17 d., yra aukščiausias Suomijos sostinėje. Viešbutyje – 425 kambariai, 1000 vietų konferencijų salės, viršutiniame aukšte įrengtas 10 m ilgio baseinas su stikliniu dugnu bei prabangus baras. Bendras pastato plotas siekia beveik 14 tūkst. kvadratinių metrų.

„Suprojektuoti konstrukcijas tokio dydžio ir sudėtingumo pastatui mums buvo iššūkis, bet galiu drąsiai teigti, kad rizika ir sunkus darbas pasiteisino. Ypatingą jausmą, lankantis viešbutyje, sukelia ne tik žinojimas, kad esi šio pastato konstrukcijų projektuotojas, bet ir tai, kad už šį projektą pelnei ne vieną solidų įvertinimą“, – sako „INHUS Engineering“ direktorius Rytis Mušauskas.

2017 m. rudenį Suomijoje vykusiame renginyje „Tekla BIM Awards 2017“ įmonei „INHUS Engineering“ už „Clarion Hotel Helsinki“ projektą paskirtas „Special Recognision“ apdovanojimas. Renginyje R. Mušauskas projekto įgyvendinimo ypatumus pristatė didžiausių Skandinavijos ir Baltijos šalių inžinerinių paslaugų, statybos, gamybos, projektų vystymo bendrovių atstovams.

Projektavimas

Projekto dalyviai iš keturių šalių – Estijos, Suomijos, Norvegijos ir Lietuvos – sėkmingai komunikavo BIM modelyje. Projekto valdymą BIM aplinkoje, naudojant „Solibri“ programinę įrangą, užtikrino projekto plėtotojas „HENT AS“.

„Nusprendę pradėti projektą, pirmiausia išanalizavome naujos rinkos tendencijas bei darbo principus tarptautinėje komandoje. Skyrėme daug laiko, kad įsigilintume ir įvertintume Suomijos darbo rinką, valstybinius statybinių medžiagų bei gaminių standartus, taip pat stengėmės atsižvelgti į galimas darbo tarptautinėje komandoje rizikas“, – sako R. Mušauskas.

Pasak jo, projekto sėkmę lėmė ir nuolatinis projektavimo procesų planavimas – turimi vidiniai planavimo įrankiai, technologijos bei planavimo principų suvokimas užtikrino kokybišką projekto rezultatą.

Procesų tobulinimas

Kad vyktų nuolatinis tobulėjimas technologijų, naudojamų įrankių, darbo metodų bei inžinerinių žinių srityse, įmonėje veikia Procesų tobulinimo (R&D) skyrius.

„Įgyvendinant „Clarion Hotel Helsinki“ projektą, buvo sukurti papildomi bei patobulinti esami kontrolės įrankiai – vidinis brėžinių patikros įrankis, draudžiantis gamybai perduoti nebaigtą arba klaidingą brėžinį, vizualinio valdymo bei planavimo įrankiai. Visa tai – vertinga dalyvavimo projekte pasekmė“, – pabrėžia „INHUS Engineering“ vadovas R. Mušauskas.

Anot jo, dalyvavimas šiame projekte „INHUS Engineering“ suteikė galimybę Skandinavijos rinkoje prisistatyti kaip patikimai Lietuvos inžinierių įmonei, savo galimybėmis prilygstančiai Šiaurės Europos geriausiesiems.