Į viršų
  • Skaitmeninė statyba
  • Projektai
  • Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – „INTERSURGICAL“ pramonės paskirties pastato Visagine projektavimo ir statybos darbai.
Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – „INTERSURGICAL“ pramonės paskirties pastato Visagine projektavimo ir statybos darbai.
Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
Dūkšto str., 84A, Visaginas, Lithuania 2019 (trukmė – 1 metai) UAB „Intersurgical“ UAB „Baltic digital building developer“ ir UAB „Raseinių statyba“

 

Visagine suprojektuotas naujas pramonės paskirties pastatas ženkliai prisidedantis prie regioninės šalies plėtros. Jau dabar 17-to pagal dydį darbdavio „Intersurgical“ Lietuvoje gaminami prietaisai yra eksportuojami į daugiau nei 100 šalių. Įmonė projektuojamame pramonės pastate įsipareigojo sukurti apie 200 naujų darbo vietų ir ne mažiau kaip 3 metus išlaikyti 20 aukštos kvalifikacijos darbo vietų. Pasak šalies vadovo, „Intersurgical“ gamyklos statybų pradžia – vienas pirmųjų ženklų, rodančių, kad sustabdytos Ignalinos atominės elektrinės palikta tuštuma gali būti užpildyta. 

2019 spalio mėn. laimėjęs Intersurgical (16646 m2) pramonės paskirties pastato su administracinėm patalpom Visagine techninio darbo (A laidos) projekto ir statybos darbų konkursą generalinis rangovas kartu su projektavimo komanda priėmė sprendimą S4-S5 stadijoje darbo projekto rengimo ir statybos etapams taikyti VšĮ Skaitmeninė statyba www.skaitmeninestatyba.lt / dokumentai) BIM metodiką. Užsakovas projekto įgyvendinimui specifikacijoje nekėlė BIM reikalavimų. Komanda, per palyginti trumpą terminą (iš viso 15 mėn.) turėjo pagal užsakovo poreikius susijusius ir su COVID19 iššauktais pokyčių poreikiais patikslinti projektą ir įgyvendinti projektą laiku iki 2020 gruodžio mėn.

Rangovui kaip pradiniai išeities duomenys buvo perduota S3 stadijos, projekto TDP 2D dokumentacija ir 3D LOD100-LOD200 detalumo konstrukcijų modelis.

Įvertinant esamos situacijos duomenis, pradinius S3 stadijos TDP projekto sprendinius, užsakovo poreikių korekcijas susijusias su planų korekcijomis dėl COVID19 ir įvertinant planuojamos tolesnės plėtros poreikius ir turimo sklypo apribojimus nekeičiant pradinio bendro 7 korpusų projekto apimties, iš esmės buvo peržiūrėti ir patikslinta dauguma vidinių pastato planinių tūrinių ir funkcinių sprendinių, bei su tuo susiję vidaus ir lauko inžinerinių sistemų sprendiniai.

Pastatas A+ energinio efektyvumo klasės.

Projektuojamas pramonės paskirties pastatas harmoningai užpildo sklypą. Tūriniai sprendimai pasirinkti tokie, kad atitiktų funkcinės paskirties reikalavimus, bei būtų derantys vienas su kitu. Projektuojamas pastatas vieno-dviejų aukštų, L formos, sujungtas iš dviejų stačiakampių priblokuojant stačiakampio formos technines patalpas. Pastatas skirstomas į 7 blokus, aukštis nuo žemės paviršiaus 7,30 m. Numatomas pastato atsparumo ugniai laipsnis I kategorijos, pastato kategorija pagal sprogimo ir gaisro pavojų – Cg. Projekte naudojamos aukštos kokybės technologijos ir medžiagos, modernūs šildymo bei vėdinimo sistemų sprendimai įskaitant rekuperacijos sprendinius, užtikrinančius daugiau kaip 80 procentų energijos grąžą. Objekte parinktos vėdinimo kameros su recirkuliacijos sekcijomis, diegiami sprendiniai pakartotiniam energijos paėmimui iš gamybos proceso. (energijos atgavimas apie 156 kW, ~10 % visų maksimalių energijos poreikių), parinkti šildymo katilai su 97 procentų naudingumo koeficientu, inovatyvus apšvietimo planavimas, efektyvių elektros prietaisų parinkimas bei automatikos sistemos užtikrina aukštą A+ energinę klasę.

Šis projektas yra pirmasis užsakovų ir statybos komandai, kuriame kompleksiškai viso projekto apimtyje pradėta taikyti Integruotos projekto komandos (IPD – angl. Integrated Project Delivery) darbo organizavimo principai ir SKST BIM metodika.

Modeliai atnaujinami pagal savaitinių susirinkimų iškeltus pakeitimų ir informacijos pateikimo poreikius PVZ. architektūrinis modelis dėl didelio kiekio pakeitimų I bloke buvo atnaujinimams 27 kartus, VI ir VII blokuose – 22 kartus.

Visiems IFC modeliams (tame tarpe ir užsakovo modeliams) buvo keliami reikalavimai galimybė per IFC įkelti į CDE aplinką  (www.bimsync.com pastato realiose komandos suderintose LKS koordinatėse.