Į viršų
Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas – Daugiabučiai gyvenamieji namai Karaliaučiaus g. 7B (UAB „Eika“)
Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai Generalinis rangovas
UAB „Eika“ Karaliaučiaus g. 7b, Vilnius 2016/05/31 – 2017/01/17 2017/01/17 – 2018/01/31 2018/01/31 UAB „Būsto projektai“ UAB „Eika“ UAB „Eikos statyba“

BIM modelis buvo panaudojamas kaip kompleksiškas atskirų projekto dalių rinkinys surenkamo gelžbetonio elementų gamyboje (išklotinių ruošime). Taip pat modelis buvo panaudotas pastato elementų inventorizacijai ir kiekių kitimui vertinti skirtingose projekto stadijose. Be to, buvo vykdomos įprastinės informacinio modelio funkcijos, tokios kaip trimatis elementų atvaizdavimas tūryje, elementų susikirtimų tikrinimas, bei tiesioginis bendradarbiavimas tarp atskirų projekto dalių dirbant išoriniame serveryje.

Paruošti kliento paketai – projektinė informacija perduodama klientui, buto pirkėjui. Pastato BIM modelis buvo panaudotas rengiant virtualios realybės turą būsto pirkėjams. Sumodeliuoti keli apdailos pasirinkimo tipai, galimybė „pasivaiksčioti“ po pastatą, apžiūrėti koks vaizdas matomas pro langus.

Projektas „Eika namai Pilaitėje“ – vienas didžiausių Vilniuje. Daugiabučiai namai čia projektuojami bei statomi 2,6 ha plote, bendros investicijos į projektą sieks daugiau kaip 32 mln. eurų. Iš viso planuojama pastatyti 11 daugiabučių namų, juose bus 624 butai, o jų bendras plotas – beveik 29,5 tūkst. kv. m.

Per pirmąjį kvartalo etapą bus pastatyti trys devynių aukštų daugiabučiai. Namai Karaliaučiaus kvartale statomi iš naujoviškų surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų, kurios yra ilgaamžės ir itin patvarios. „Eika namai Pilaitėje“ – vieni šilčiausių ir mažiausiai energijos suvartojantys nauji namai Vilniuje.

Rengiant ir įgyvendinant projektą, BIM modelis buvo naudojamas kaip kompleksiškas atskirų projekto dalių rinkinys surenkamojo gelžbetonio elementų gamyboje (ruošiant išklotines). Informacinis modeliavimas buvo panaudotas ir pastato elementų inventorizacijai bei kiekių kitimui vertinti įvairiose projekto stadijose.

Siekiant kuo labiau išnaudoti BIM galimybes, pastato modelis buvo panaudotas rengiant virtualiosios realybės turą būsto pirkėjams: sumodeliuoti keli apdailos pasirinkimo tipai, sudaryta galimybė „pasivaikščioti“ po pastatą, apžiūrėti, koks vaizdas matomas pro langus. BIM modelis buvo naudojamas ir siekiant įvertinti bei nustatyti natūralų patalpų apšvietimą įvairiu paros metu.

Inžinerinės pastato sistemos buvo modeliuojamos naudojant papildinius „Revit Magicad 2017“ – jais buvo parenkamas ir skaičiuojamas vamzdynų bei ortakių skersmuo, vertinami vamzdynų hidrauliniai ir ortakių aerodinaminiai nuostoliai.

BIM buvo pasitelktas ir siekiant užtikrinti projekto kokybę, pvz., modelių koordinačių suderinamumą, klasifikavimo sistemų naudojimą ir kt. Modeliams stebėti ir klaidoms identifikuoti buvo sukurtas bendras modelis, kuriame sujungtos visos modeliuojamos projekto dalys.

Informacija projekto dalyviai dalijosi „Revit“ serveryje, taip pat buvo naudojama internetinė saugykla „Dropbox“. Konkursinė medžiaga rangovams teikiama kartu su IFC modeliais, kuriais vadovaudamasis rangovas įvertina darbų sudėtingumą ir nustato darbų kainas.