Į viršų
Atidarytas „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras“ (IMIC)
2019 22 sausio

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete (KTU SAF) atidarytas kartu su verslo partneriais vystomas „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras“ (IMIC). Centras padės mokslininkams ir studentams tobulintis, geriau perprasti skaitmeninės statybos, išmaniųjų miestų bei infrastruktūros sritis bei rūpinsis šių sričių sėkmingu diegimu Lietuvoje.

„Lietuva – maža šalis, tačiau potencialo, išminties, galimybių turime daug. Tikiuosi, kad šis centras bus paskata Kaunui ir Lietuvai kurti išmanius sprendimus, išsiskiriančius Lietuvoje ir pasaulyje. Noriu palinkėti, kad centro rėmėjai prisidėtų prie centro veiklos ne tik finansais, bet ir idėjomis bei aktyviu dalyvavimu“, – sakė centrą kartu su rektoriumi ir vicemeru atidaręs VšĮ „Skaitmeninė statyba“ vadovas ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Pasak KTU rektoriaus Eugenijaus Valatkos, statybų sektorius turi ruoštis neišvengiamam skaitmenizavimo įsigalėjimui.

„Skaitmenizacija vis labiau žengia į stambių infrastruktūros projektų gyvenimą. Tikiu, kad šis centras ir bus tas, kuris taps tų projektų ašimi. Labai džiugu, kad vystydami šio centro idėją greitai radome bendrą kalbą su strateginiais verslo partneriais. Kitas svarbus IMIC aspektas – jo tarpdiscipliniškumas. Net neabejoju, kad centras taps susitikimo vieta įvairių sričių ekspertams – tiek architektūros, tiek matematikos, tiek daugeliui kitų“, – pabrėžė rektorius.

Pasak Kauno miesto vicemero Simono Kairio, kalbėdami apie išmaniuosius sprendimus, turėtume kalbėti ne apie ateities, o jau šių dienų perspektyvą.

„Išmanusis miestas man asocijuojasi su miestu, kuris geba save keisti, tačiau čia visada svarbiausiu išlieka žmogus. Labai džiaugiuosi, kad KTU pavyko pritraukti naujus partnerius – bus tikrai įdomu pažiūrėti, kaip dabartį kursime ateityje“, – sakė vicemeras.

Anot IMIC vadovo Dariaus Pupeikio, statybos sektoriui vis sparčiau skaitmenizuojantis, jaučiamas išaugęs statybos inžinierių poreikis, kurie geba taikyti statinių informacinio modeliavimo (ang. – BIM) metodologiją. Centras padės diegti išmaniąsias technologijas pastatams ir inžineriniams statiniams, prisidės prie Lietuvos skaitmeninimo politikos kūrimo, ruoš aukšto lygio statybos inžinierius ir architektus, vykdys mokslinius tyrimus, padėsiančius didinti statinių statybos ir jų priežiūros efektyvumą.

Prie KTU SAF atidaryto centro patalpų įrengimo ir veiklos vystymo prisidėjo ne tik universitetas, bet ir šeši strateginiai partneriai: viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“, programinės įrangos statybos sektoriui kūrėja „Bentley Systems“, statybos įmonės „YIT Lietuva“, „Staticus“, „Kauno tiltai“, „INHUS Group“.

Renginio metu centro idėją ir globalias tendencijas pristatęs KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis minėjo esant paskaičiuota, jog vos 1 proc. pasaulyje padidinus statybos pramonės efektyvumą būtų galima per metus sutaupyti apie 100 mlrd. eurų.

Jo teigimu, centras padės diegti statinių ir jų turto skaitmenizavimą, suteikiant daugiau vertės ir produktyvumo miestams ir jų infrastruktūrai. IMIC bus orientuotas į mokslinių tyrimų veiklas, siekiant kurti inovacijas – automatizuoti procesus, pritaikyti dirbtinį intelektą ir išgauti daugiau efektyvumo statybos industrijoje.

Kaip minėjo į atidarymą iš Jungtinės Karalystės atvykęs „Bentley Institute“ programų direktorius David G. Robertson, norint pasiekti geriausių rezultatų, verslas negali pamiršti mokslo ir universitetų. Ypatingas vaidmuo įgyvendinant didžiuosius infrastruktūros projektus tenka tarptautiniam akademijų tinklui.

Renginyje taip pat vyko diskusija, kurios metu mokslininkai, miesto savivaldos, pramonės ir verslo atstovai ieškojo atsakymų, kaip informacinių ir komunikacinių technologijų pažanga paveiks statybos pramonę. Diskutuota ir dėl to, kokie yra geriausi būdai susikalbėti verslui ir mokslui kuriant skaitmeninius miestus.

IMIC tai pat padės diegiant statinių informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją, leidžiančią skaitmenizuoti visus statinių projektavimo, statybos, eksploatacijos ir rekonstrukcijos ar nugriovimo procesus. Ši metodologija leidžia užtikrinti efektyvų informacijos perdavimą tarp visų statybos dalyvių, tad taip taupomi ištekliai, išvengiama klaidų, optimizuojami procesai ir statybos logistika.

KTU atstovai tvirtina, kad centro sukauptos žinios ir patirtis bus naudojamos studijų procese, įtraukiami studentai. Numatoma šviesti visuomenę apie skaitmenizavimo teikiamas naudas, padėti kurti ir vystyti užstatytos aplinkos skaitmeninės transformacijos politiką.

Į centro įrengimą ir veiklas KTU su strateginiais partneriais investavo apie 150 tūkst. eurų.

 

 

Kitos aktualijos
2018 13 balandžio
Svarbiausiame metų skaitmeninės statybos renginyje – apie ketvirtąją statybos revoliuciją

Pasaulis yra ties ketvirtosios pramonės revoliucijos slenksčiu. Taip, kaip pasaulį…

2022 04 balandžio
Jau balandžio 12 d. – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022” projektų pristatymo renginys!

Jau septintus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir…