Į viršų
„BIMcloud“ – architektams, BIM projektų koordinatoriams, IT specialistams
2020 06 balandžio

Statinių projektavimui vis dažniau taikant BIM technologijas, ypač aktualus tampa patogus komandinis darbas, spartus ir paprastas duomenų perdavimas, nepamirštant duomenų saugumo ir kainos faktorių.

BIM technologijoms sparčiai plintant, atsiranda vis daugiau jas išmanančių vartotojų, o BIM technologijas taikančios įmonės skinasi kelią į lyderių gretas. Galbūt Lietuvoje šie pokyčiai juntami dar ne taip ryškiai, tačiau pažangiausios pasaulio šalys ryžtingai juda skaitmeninės BIM statybos kryptimi ir yra užsibrėžusios ambicingus tikslus.

Viena tokių šalių yra Japonija, kurios pagrindinės statybos korporacijos, tokios kaip „Nikken Sekkei“, „Obayashi Corporation“, bendradarbiauja su Vengrijos kompanija GRAPHISOFT. Japonų kultūra ir tradicijos reikalauja kruopštumo, tikslumo ir nepriekaištingo rezultato, nepaliekant vietos jokioms klaidoms. BIM technologijų taikymas projektuojant pastatus ir koordinuojant procesus puikiai dera su japonų mentalitetu. Neatsitiktinai būtent Japonijoje 2014 m. buvo pristatyta GARPHISOFT „BIMcloud“ programinė įranga – pirmoji pasaulyje BIM bendradarbiavimo realiuoju laiku aplinka.

Kas svarbu renkantis programinę įrangą darbui su komandinio darbo reikalaujančiais projektais, ypač kai kuriami BIM koordinatorių prižiūrimi didelės apimties BIM projektai? Tikėtina, kad svarbiausiais kriterijais dauguma vartotojų įvardintų duomenų perdavimo greitį, duomenų saugumą, patogumą naudoti bei kainą.

2018 m. GRAPHISOFT vartotojams pateikė atnaujintą komandiniam darbui skirtą sprendimą „BIMcloud“, kuris sujungė „BIM Server“ ir ankstesnę „BIMcloud“ versiją. „REALUS LAIKAS, PATIKIMUMAS, LANKSTUMAS, NERIBOTAS DYDIS, INTEGRUOTUMAS“ – taip GRAPHISOFT apibūdina „BIMcloud“. Tai patikima BIM bendradarbiavimo platforma, įgalinanti sujungti bet kokio dydžio komandas ir naudoti BIM duomenis realiuoju laiku. Partnerių programine įranga sukurti BIM projektai integruojami ir koordinuojami per „BIMcloud“, naudojant IFC duomenų formatą.

„BIMcloud“ tai sklandus komandinis darbas, nepriklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir atstumo tarp jų. Dėl „Delta Server ™“ technologijos tinklo srautai yra sumažinti iki minimumo, nes siunčiama tik pasikeitusių duomenų informacija, o tai reiškia didelį duomenų perdavimo greitį ir patikimesnius duomenų mainus internetu ir vietiniu tinklu, todėl projekto pakeitimus komandos nariai gali matyti realiu laiku.

GRAPHISOFT „BIMcloud“ yra įdiegtas sistemos konfliktų sprendimo algoritmas, todėl vartotojai nepatiria duomenų užrakinimo (angl. server-locks) trikdžių. HTTPS protokolų naudojimas ir pažangus atsarginių kopijų (angl. Back up) saugojimas bei duomenų atkūrimo funkcijos suteikia aukštą duomenų saugumo lygį. „BIM Cloud Manager“ be funkcinių apribojimų yra pasiekiamas iš bet kurio mobiliojo įrenginio.

GRAPHISOFT komandinių sprendimų sujungimas į vieną sistemą tapo labai patogus vartotojui. Vienos instaliacijos metu vartotojas gali rinktis dalinio funkcionalumo „BIMcloud Basic“ arba pilno funkcionalumo „BIMcloud“. Pasirinkimo keitimas iš ir į „BIMcloud Basic“ ir „BIMcloud“ vyksta ypač paprastai. Nereikia išinstaliuoti / instaliuoti programinės įrangos – tereikia pakeisti vartotojo pasirinkimą, pažymint keletą nustatymų „varnele“. Ši naujovė labai patogi, taupanti vartotojų laiką.

GRAPHISOFT siūlomas licencijavimas ir kainodara yra pritaikyta įvairiems poreikiams. Vartotojai gali pasirinkti jiems labiausiai tinkančius pasiūlymų variantus, atsižvelgdami į savo poreikius bei galimybes investuoti į programinę įrangą. Pavyzdžiui, GRAPHISOFT vartotojams siūlo nuolatines arba nuomojamas ARCHICAD licencijas, pilno funkcionalumo ARCHICAD programinę įrangą arba mažesnio funkcionalumo „ARCHICAD Start Edition“ – šios programinės įrangos kaina beveik perpus mažesnė negu pilno ARCHICAD kaina. Taip pat yra galimybė įsigyti atskirą „EcoDesigner STAR“ arba naudoti mažesnio funkcionalumo analogišką priedą „Energy Evaluation“, kuris yra integruotas į patį ARCHICAD, tad vartotojai jį gauna be jokio papildomo mokesčio. Taip pat paminėtinos „BIMx“ – virtualaus vedlio – mokama ir nemokama versijos. Analogišką principą GRAPHISOFT taiko ir „BIMcloud“ programinei įrangai. Vartotojas gali pasirinkti „BIMcloud Basic“ versiją, kuri yra aktyvuojama nemokamai, naudojant GRAPHISOFT suteiktą ARCHICAD vartotojo identifikacinį kodą arba įsigyti pilno funkcionalumo „BIMcloud“ terminuotas metines licencijas.

Išsamiau apie „BIMcloud“ rasite www.graphisoft.com arba kreipkitės į oficialų GRAPHISOFT atstovą Lietuvoje UAB „Design Solutions“ (www.designsolutions.lt).

„BIMcloud“ architektams:

  • Lengva naudoti
  • Greitas bet kuriame tinkle
  • Bet kokio dydžio komandoms ir bet kokio dydžio projektams
  • Bendras darbas ir pastabų pateikimas realiuoju laiku
  • Lengvai perduodami komandinio darbo duomenys
  • Nesudėtinga priežiūra

„BIMcloud BIM“ koordinatoriams:

  • Galimybė susikurti projektų valdymo aplinką, grupuoti ir nustatyti eiliškumą
  • Valdyti projektus iš stacionarių ir mobilių įrenginių
  • Teisių ir apribojimų suteikimo vartotojams valdymas
  • Skirtingų ARCHICAD versijų naudojimas
  • Automatinis duomenų išsaugojimas bei atkūrimas

„BIMcloud“ IT specialistams:

  • Lengvai pritaikomas įvairiems duomenų kiekiams
  • Saugumas ir patikimumas
  • Savi-diagnostika
  • Standartinė kompiuterinė ir programinė įranga
  • Palaiko LDAP protokolą
  • Duomenų išsaugojimas bei atkūrimas

 

EDITA SELIAVIENĖ,

UAB „Design Solutions“ direktorė

Kitos aktualijos
2019 03 gegužės
LSA prezidentas D. Gedvilas: Modernėjanti Lietuvos statybos pramonė brandina teisinio reguliavimo pokyčius

Praėjo penkeri metai, kai buvo įsteigta viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“….

2020 15 liepos
Lietuva tarptautiniame BIM žemėlapyje

Nuo 2019 m. kovo iki 2020 m. birželio – dar…