Į viršų
Modernėjančiam statybos sektoriui – skaitmeniniai CRAMO sprendimai
2019 29 lapkričio

Viena inovatyviausių statybos technikos nuomos įmonių „Cramo“ neatsilieka nuo naujausių statybos sektoriaus tendencijų ir taiko skaitmeninius sprendimus kasdienėje veikloje. Neseniai „Cramo“ savo klientams pristatė atnaujintą elektroninę statybos technikos nuomos platformą.

Jos esmė – patogūs ir kaštus taupantys sprendimai vos kelių mygtukų paspaudimu. Technikos nuomos platforma pasiekiama kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete – interneto svetainėje cramo.lt klientai gali lengvai išsirinkti, rezervuoti, užsisakyti ar grąžinti techniką bei stebėti įvairius nuomos valdymo rodiklius.

Ši platforma – puikus sprendimas tiek didesnių įmonių atstovams, tiek individualiems klientams. Be technikos nuomos funkcijos, platforma siūlo rodiklių analizę: klientas gali matyti, kiek išleidžiama technikai ar kada ją reikia grąžinti, gali kurti individualias ataskaitas, valdyti sąskaitas, stebėti visus savo objektus bei juose esančią techniką. Naujoji paslauga padeda sutaupyti laiko, efektyviai ir ekonomiškai planuoti veiklą, optimizuoti kaštus.

2019 m. pavasarį Lietuvos statybos sektoriui „Cramo“ pasiūlė ir dvi naujas mobiliąsias programėles – „Product Viewer“ ir „My Equip“, sektoriaus atstovams leidžiančias patogiai valdyti savo technikos ir įrankių bazę. Telefone ar planšetėje galima rasti ne tik statybos objekte naudojamos technikos instrukcijas, bet ir kitus techninius bei saugos dokumentus.

„Cramo“ yra antra didžiausia Europoje technikos ir modulinių patalpų nuomos įmonė. Tarptautinėje arenoje puikiai žinoma kompanija turi 300 padalinių 14-oje šalių, juose dirba apie 2500 darbuotojų. Lietuvoje UAB „Cramo“ turi 17 nuomos padalinių 14-oje miestų, o juose dirba apie 100 žmonių.

„Cramo“ naujiena – BIM sprendimų taikymas

Naująją „Cramo“ skaitmeninimo strategiją kompanijoje įgyvendina specialiai tam tikslui suburta „Cramo“ skaitmeninių pokyčių komanda. Ji siekia kurti perspektyvų ir pažangų statybos sektorių, padėti šio sektoriaus atstovams taupyti kaštus ir modernizuoti bei tobulinti pačios įmonės veiklą.

Kaip pastebi UAB „Cramo“ vadovas Darius Norkus, Lietuvoje statybos sektoriaus skaitmeninimo procesas dar nėra intensyvus, nors tarptautiniu mastu tai jau kasdienė praktika.

„Lietuvoje apie tai daugiau diskutuojama, o realūs skaitmeniniai sprendimai atsiranda pamažu. Tačiau mūsų kompanija puikiai supranta klientų lūkesčius bei planus ir įvertina perspektyvas. Kadangi numatome kelis ėjimus į priekį, nusprendėme patys tapti modernių pokyčių statybos sektoriuje dalimi. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti taupančių laiką ir finansinius išteklius skaitmeninių sprendimų, kurie kartu daro tiesioginę teigiamą įtaką sėkmingiems mūsų klientų rezultatams“, – teigia D. Norkus.

Dabar „Cramo“ aktyviai dirba siekdama, kad technikos nuomos procesai būtų integruoti į BIM platformą, leisiančią klientams gauti tiesioginę prieigą prie statybų skaitmeninių projektų vizualizacijų, greitai ir efektyviai susiplanuoti darbus ir paprastai valdyti reikiamus veiklos rodiklius. Ši pažangi BIM skaitmeninė paslauga kol kas prieinama tik „Cramo“ klientams Norvegijos rinkoje (jie pirmieji gali ją išbandyti ir pritaikyti įvairiuose statybos projektuose), tačiau naująjį skaitmeninį BIM sprendimą planuojama pasiūlyti ir kitose šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Dabar atliekamos galimybių studijos bei ieškoma partnerių.

„Cramo“ skaitmeninių pokyčių komanda tikisi, kad jos sprendimai Lietuvos statybos sektorių paskatins plačiau taikyti naująsias technologijas.

Kitos aktualijos
2021 05 vasario
„Skaitmeninė statyba“ steigėjai aptarė naują teisės akto projektą dėl BIM metodų taikymo sektoriuje

Vasario 5 d. įvyko VšĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjų susirinkimas, kurio…

2020 03 liepos
Vebinarų ciklas: „Skaitmeninės informacijos panaudojimas sąmatų ir biudžetų sudarymui“

Kviečiame sąmatininkus dalyvauti vebinarų cikle „Skaitmeninės informacijos panaudojimas sąmatų ir…