Į viršų
Gyvenamieji namai „Baltas lapas“ Vilniuje (UAB „3SET“)

 

Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Eksploatacijos pradžia Užsakovas Projektuotojai
Aguonų g.17, Vilnius 2017-09/2018-04 2018-06/2019-10 2020-01 UAB „Upės lašas“ Generalinis projektuotojas – UAB „3set“; Architektūra – UAB „Unitectus“; ŠVOK VN – UAB „3set“; Kontrukcijų dalis – UAB „D.B Konstruktorių grupė“.

Projektas buvo rengiamas „cloud“ aplinkoje naudojant „BIM360 team“ įrankį. Išnaudojant šį įrankį tapo nesudėtinga administruoti ir valdyti atskirus modelius, taip pat teikti pastabas ir sekti projektavimo eigą naudojant vien tik internetinę naršyklę.

Vieninga programinė įranga tarp architektų, konstruktorių ir inžinierių leido naudoti „naitive“ PĮ formatą „rvt“. Tai padėjo išvengti informacijos praradimo eksportuojant ar persiuntinėjant modelius.

Modelis buvo naudojamas insoliacijos vertinimui, pastatų energiniams skaičiavimams, šildymo, vandentiekio ir vėdinimo sistemų skaičiavimas. Inžineriniams modeliams buvo sukurtas vidinis klasifikatorius, palengvinęs kiekių generavimą bei struktūrizavimą. Taip pat klasifikatorius palengvino vaizdų ir brėžinių formavimą, išnaudojant galimybę racionaliai filtruoti atitinkamus elementus ar sistemas.

Taip pat buvo išnaudotas „Revit Live“ įrankis, kurio pagalba VR aplinkoje buvo stebimos sudėtingos stovėjimo aikštelės konstrukcijos bei inžinerinių tinklų išsidėstymas aukščiu ribojamose zonose.

BIM metodiniai principai ženkliai palengvino didelių informacijos srautų sklaidą, bei leido struktūrizuotai ir tvarkingai sudėlioti projektą apimančią informaciją.