Į viršų
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba“ – Vilniaus, Kopenhagos, Tamperės skaitmeninių miesto modelių pristatymai
2019 10 kovo

Kodėl privatus sektorius jau ne vienerius metus statinių projektavimui ir visiems statybos etapams pasitelkia BIM modelį, o viešasis sektorius vis dar delsia tą daryti? Kaip BIM padeda susidoroti su Statyba 4.0 keliamais iššūkiais Europoje, Skandinavijoje ir Lietuvoje? Kaip atrodome tarptautiniame kontekste ir kur galėtume pasitempti? Į šiuos klausimus bus atsakyta balandžio 26 d., Parodos RESTA metu vyksiančioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“.

Vienas iš svečių šių metų konferencijoje – Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Žmogus, turintis pagrindinę informaciją apie 43 milijonų Europos Sąjungos statybos sektoriaus bendruomenę ir jos vystymosi tendencijas, pateiks įdomios informacijos konferencijos dalyviams. Kiti užsienio pranešėjai pristatys Kopenhagos oro uosto skaitmeninį modelį, Tamperės skaitmeninį miesto modelį ir kitus projektus.

Konferencijoje bus kviečiama diskutuoti apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos statybos sektorius skirtingais skaitmeninimo  etapais ir kaip tai lemia neatidėliotinus pokyčius teisiniame reguliavime.

„Šiais metais turime kuo pasidžiaugti: tarp Lietuvos statybos sektoriaus lyderių nerasime nė vienos įmonės, kuri dirbdama netaikytų BIM metodologijos. Lietuvos statybos įmonės, eksportuojančios savo paslaugas į užsienį, jau ne vienerius metus taiko BIM. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) išleidžiama jau trečia magistrantų karta, mokanti taikyti BIM. Taigi džiugu, kad privatus sektorius eina koja kojon su inovatyviu pasauliu. Tačiau yra ir kur pasitempti: viešasis sektorius čia žymiai atsilieka. Kiekviena diena, kai atidėliojame skaitmenizavimą, yra nepateisinama, nes lemia valstybės atsilikimą, ekonomikos lėtėjimą. Netaikydami „Statybos 4.0“ principų, pasmerkiame valstybę ledynmečiui“, – sako konferencijos iniciatorius, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ vadovas Dalius Gedvilas.

Konferencijos metu taip pat bus apdovanoti geriausių Lietuvos BIM projektų autoriai. Paraiškas konkursui dar galima teikti iki kovo 19 d., „Skaitmeninės statybos“ interneto puslapyje.

„Pernai sulaukėme virš 23 BIM projektų, šiais metais tikimės jų dar daugiau. BIM poreikis rinkoje akivaizdus: šiandien jau daugiau nei 500 registruotų vartotojų naudojasi VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamais BIM dokumentais, prie kurių rengimo prisideda VGTU, Kauno technologijos universiteto komandos. Tie, kuriems trūksta žinių, aktyviai mokosi. Iki šios dienos pagal  statybos proceso skaitmeninimo „Statinio informacijos modeliavimas BIM“ kvalifikacijos tobulinimo mokymo programą jau apmokėme daugiau nei 300 asmenų“, – vardija D. Gedvilas.

Geriausi BIM projektai bus pristatomi konferencijoje, o vėliau juos bus galima peržiūrėti VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kaupiamoje Lietuvos BIM projektų duomenų bazėje.

Bilietus į konferenciją galima įsigyti bilietai.lt, šie bilietai galios ir patekimui į didžiausią statybų parodą „RESTA“ konferencijos dieną (balandžio 26 d.).

Plačiau apie konferenciją ir konferencijos programa: skaitmeninestatyba2019.lt.

Kitos aktualijos
2020 04 gegužės
Diskusija: Karantino potyrių įtaka ateities statybai ir architektūrai

Gegužės 7 d., ketvirtadienį, Lietuvos verslo forume vyks Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA)…

2022 21 kovo
„Lietuvos BIM projektai 2022”: skelbiama konkurso projektų pristatymo data

Jau septintus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir…