Į viršų
Išrinkti geriausi lietuviški BIM projektai
2018 02 gegužės

Trečius metus iš eilės įvyko konkursas „Lietuvos BIM projektai“. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ metu balandžio 27 d.

Konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Tradiciniu tapusį konkursą organizuoja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacija.

2016 m. buvo vertinami 19 projektų, pernai – 20, o šiemet konkursui buvo pateiktas rekordinis projektų skaičius – 26. Iš šių projektų 17 buvo pristatyti parodos RESTA metu vykusiame specialiame renginyje, o geriausiųjų vardas ir apdovanojimai buvo suteikti 6-iems projektams.

Konkursui pateiktus projektus vertino ir nugalėtojus išrinko VšĮ „Skaitmeninė statyba“ suburta komisija, kurią sudarė VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, LR Aplinkos ministerijos atstovas Dainius Čergelis, Lietuvos architektų rūmų Tarybos narys Audrius Ambrasas, asociacijos „Lietuvos keliai“ deleguotas Arvydas Čibirka, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrijos pirmininkas prof. Žymantas Rudžionis, Lietuvos elektros energetikos asociacijos atstovė Daiva Bikulčienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovė Tatjana Grigorjeva, Kauno technologijos universiteto atstovas dr. Darius Pupeikis, BIM vystymo Lietuvoje komandos nariai dr. Vaidotas Šarka ir dr. Darius Migilinskas bei užsienio ekspertas – Estijos skaitmeninės statybos klasterio vadovas Risto Vahenurmas.

Konkursui „Lietuvos BIM projektai 2018“ pateiktos paraiškos buvo vertinamas atsižvelgiant į BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose naudotus standartus bei metodikas.

„BIM potencialas yra labai didelis, o sistemos suteikiamos galimybės nuolat auga. Dirbdami su BIM kasdien ne teoriškai, bet praktiškai įsitikiname skaitmeninių statybų sprendimų nauda. Vis dėlto, žinant visus sistemos privalumus, BIM Lietuvos statybos sektoriuje išnaudojimas galėtų būti efektyvesnis. Todėl būtent dalijimasis patirtimi, gerieji pavyzdžiai gali padėti populiarinti sistemą, leidžiančią dirbti efektyviau, greičiau, išvengti klaidų, didinti skaidrumą ir pasitikėjimą šalies statybos įmonėmis“, – kalbėjo Kęstutis Vanagas, generalinės konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ rėmėjos, statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „YIT Kausta“ vadovas.

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2018“ nugalėtojai:

Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas –  Sandėlis B. Brazdžionio g. 21 Kaune (UAB „Sweco Lietuva“);

Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas – Giedraičių transformatorių pastotės rekonstravimas („Projektai ir Co“, UAB);

Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas – Pėsčiųjų viadukas A14 kelyje (UAB „Kelprojektas“);

Geriausias BIM projektas užsienyje – „Citypassagen“ biurų patalpos Erebru m. Švedijoje (INHUS Engineering, UAB);

Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas – Prekybos centro „Žali“ Vilniuje statybos projektas (UAB „Baltisches Haus“);

Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas – Šilo namai Kaune (UAB „YIT Kausta“).

Kitos aktualijos
2020 03 liepos
Statinio informacinio modeliavimo metodams taikyti – įstatymų pataisos

Vyriausybė pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos,…

2020 14 rugsėjo
Statyba 2050: ateities Europą kuriame šiandien

Pasaulio bendruomenės supratimas, kokią didelę įtaką daro klimato kaita ir…