Į viršų
„Naresta“ su partneriais Vadovybės apsaugos tarnybai pastatė itin modernų administracinį pastatą
2022 29 lapkričio

Nuo pat pradžių, kai buvo pateikta užduotis suprojektuoti šį pastatą, užsakovo VĮ Turto banko tikslams pasiekti buvo taikomi BIM reikalavimai. Vykdant projektą, EIR ir AIR pagrindu buvo parengtas, nuolat atnaujinamas ir naudojamas detalus BEP (BIM įgyvendinimo planas), projekto komandos komunikacijai pasirinkta „OpenBIM WEB CDE“ platforma.

Senas administracinis pastatas Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13, po rekonstrukcijos turėjo būti skirtas LR Vadovybės apsaugos tarnybos reikmėms, taigi projekte reikėjo suderinti keletą neįprastų sprendinių. Objekte įrengta moderni šaudykla, taip pat parengta speciali slapta projekto dalis. Šią dalį paruošė projektuotojai, turintys teisę dirbti su slapta informacija, kiti projekto dalyviai žinojo tik abstrakčius duomenis.

Kad modelis statybai būtų parengtas racionaliai ir užtikrinta kokybė darbo projekto stadijoje, atvėrus A korpuso laikančiąsias konstrukcijas ir tyrimams iš dalies atkasus pamatus, buvo atliktas skenavimas. Pagal nustatytus neatitikimus projektuotojai ir rangovai pirmiausia patikslino esamos situacijos modelius, atsižvelgus į esminius pokyčius, patikslinti ir visi kiti projekto modeliai. Buvo tikslinama visų projekto dalių BIM modelių elementų geometrija nedideliu detalumu LOD100-350. Tuomet imtasi nustatyti ir šalinti sprendinių nesuderinamumus ir kitas problemas. Vėliau, atsižvelgiant į užsakovo tikslus ir informacijos poreikį, modelių elementų geometrija detalizuota iki LOD 350-400. Galiausiai parengta darbo projekto dokumentacija pagal poreikį (savaitėmis) ir BIM 4D grafiką, skirta statybos aikštelei.

UAB „Naresta“ užsibrėžus ambicingą tikslą, vystant projektą pavyko pasiekti geresnę energinę pastato klasę – vietoj techninio projekto stadijoje numatytos A klasės pasiekta A+. Tai iš dalies pavyko, nes konstrukcinės dalies subrangovas ėmėsi skaičiuoti surenkamųjų gelžbetoninių elementų CO2 emisijos dydžius.

Taip pat rangovas pateikė informaciją apie konkrečius projekte naudojamus gaminius, centralizuotai patikrintus projektuotojų. Patvirtinus gaminių specifikacijas, gaminiai sumodeliuoti ir perduoti į patikrą. Konkretūs sprendiniai per WEB CDE buvo suderinti ir visų projekto narių patvirtinti tiesiogiai BIM modelyje.

Projekto metu atlikti įvairūs kiti, pvz., akustiniai ir insoliaciniai, skaičiavimai, suderinti drėgmės matavimo variantai, dinaminiu modeliavimu įvertinti pakeitimai, reikalingi energinei pastato klasei pagerinti į A+, atitinkamai parinkta optimali vėdinimo sistema.

Pagal užsakovo poreikius rangovas reikiamą eksploatacijai informaciją surinko, susistemino, perdavė projektuotojams ir integravo į BIM modelius. Informacija parametrų lygiu aktyviomis nuorodomis susieta su dokumentacijos bylomis.

Įdiegtos objekto stebėsenos ir matavimų sistemos: archyvo patalpos drėgmės matavimo sensorius, saulės elektrinės apskaitos sistema, vandens apskaitos sistema, šildymo apskaitos sistema ir elektros sunaudojimo sistema.

UAB „Naresta“ iniciatyva baigtas pastatas nuskenuotas ir parengtas modelis „Taip pastatyta“. Rengiantis objektą priduoti valstybinei komisijai, iš elektroninio statybos darbų žurnalo suformuotas pirmas Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas. Be to, T. Ševčenkos g. 13 projektas – pirmasis „Taip pastatyta“ BIM modelis „3D Vilnius“ GIS platformoje.

Užsakovas – VĮ Turto bankas

Generalinis rangovas – UAB „Naresta“

Projektuotojas – UAB „Atamis“

BIM valdymas – UAB „InnoBIM“, MB „BIMstart“

 

 

Kitos aktualijos
2019 03 gegužės
LSA prezidentas D. Gedvilas: Modernėjanti Lietuvos statybos pramonė brandina teisinio reguliavimo pokyčius

Praėjo penkeri metai, kai buvo įsteigta viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“….

2018 19 sausio
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ net-UBIEP projekte skatins energinį efektyvumą

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ dalyvauja Europos Komisijos finansuojame projekte net-UBIEP (BIM…