Į viršų
Eksportuojame su BIM

Rytis Mušauskas, UAB „INHUS Engineering“ vadovas

INHUS su BIM jau pasiekė Pietų Korėją

„INHUS Engineering“, viena didžiausių konstrukcijų projektavimo įmonių Baltijos šalyse, ne tik aktyviai vykdo veiklą Lietuvoje ir Skandinavijoje, bet savo patirtį sėkmingai pritaikė ir Azijos rinkoje.

Mūsų komanda sugebėjo pateisinti užsakovo lūkesčius ir per įspūdingai trumpą šešių savaičių terminą atliko penkių aukštų prekybinės paskirties pastato, esančio netoli Seulo miesto Pietų Korėjoje, konstrukcijų projektavimo darbus.

Pietų Korėja – inovatyvi ir technologiškai itin išsivysčiusi šalis, todėl užsakovų reikalavimai ten labai aukšti. Tačiau mūsų komandos patirtis, įgyta įgyvendinant „Design – Build“ tipo projektus BIM aplinkoje kartu su kitomis INHUS grupės įmonėmis, maloniai nustebino šio projekto užsakovą bei lėmė jo pasitikėjimą.

Įmonė taip pat pajuto kitų didžiausių Pietų Korėjos statybos bendrovių, tokių kaip LG, „Hyundai“ ar „GS Group“, susidomėjimą. Džiaugiamės, kad klientai domisi konstrukcijų projektavimo paslaugomis, todėl šiais metais tikimės didinti inžinerinių paslaugų eksportą į Pietų Korėją.

2017 m. „INHUS Engineering“ 65 proc. projektų buvo įgyvendinti užsienio rinkose – Skandinavijos šalyse, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Pietų Korėjoje. Likusi dalis įmonės projektų buvo vykdoma Lietuvoje.


Mindaugas Dagys, UAB „Descon“ vadovas

Profesionali „Descon“ komanda ir BIM – eksporto pagrindas

Statinio informacinio modeliavimo technologijos nuo pat pirmųjų žingsnių Lietuvoje patraukė ambicingų kompanijos „Descon“ konstrukcijų projektavimo specialistų dėmesį.

Nuo pat kompanijos įkūrimo buvo kuriamos metodikos ir ieškoma technologijų, kurios galėtų pakelti konstrukcijų projektavimą į naują lygį: išbaigti ir ekonomiškai pagrįsti sprendiniai, trumpesnis projektų parengimo laikas, projekto pokyčių valdymas ir kt.

Šiuolaikiniai BIM įrankiai ir nuolatinis komandos kompetencijų ugdymas tapo įmonės augimo varikliu. Įvaldžius BIM technologijas, atsivėrė ir paslaugų eksporto į Skandinavijos šalis galimybės.

Svarbu pažymėti, kad BIM tik sukuria eksporto galimybes. Už BIM technologijų turi stovėti profesionali komanda, savo paslaugų kokybe lenkianti vietines kompanijas, gerai suprantanti vietinę rinką ir klientų poreikius bei galinti pasiūlyti aukšto lygio konstrukcinius sprendimus.

Kompanija „Descon“ Skandinavijos rinkoje nuosekliai dirba jau penkerius metus, yra įgyvendinusi ne vieną ambicingą projektą, dalyvavo projektuojant verslo centrus, daugiabučių namų kompleksus, mokyklas. Kasmet auga ne tik eksporto paslaugų apimtis, bet ir projektų dydis.

Kiti straipsniai
BIM architektūroje: kad privalumai nevirstų trūkumais

Marius Žygaitis, ACE BIM darbo grupės narys Miglė Angelou, Lietuvos architektų rūmų…

Skaitmeninimas – progresyvios ekonomikos link

Globalizacija, konkurencija ir skaitmeninė revoliucija keičia pasaulį. Galbūt patys to…