Į viršų
  • Skaitmeninė statyba
  • Projektai
  • Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas – Verslo centras “3 Burė” Vilniuje (UAB “YIT Lietuva”, UAB “Sweco Lietuva”)
Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas – Verslo centras “3 Burė” Vilniuje (UAB “YIT Lietuva”, UAB “Sweco Lietuva”)

 

Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
Vilnius, Gieraičių g. 3

Techninis projektas: 2011-11 iki 2015-06;

Darbo projektas: 2016-07 iki 2018-08

UAB „Solverta“ UAB „Sweco Lietuva“

Projektuojant verslo centrą su užsakovu buvo suderintas BIM modelio paruošimo gairės ir reikalavimai, kurie atitiktų numatytą detalumo lygį užtikrinantį informacijos panaudojimą statybos aikštelėje. Projektas pradėtas rengti nuo architektūros ir konstrukcinės dalies parengimo, siekiant įgyvendinti užsakovo keliamus reikalavimus. Projekto modelių informacija buvo talpiname bendroje duomenų valdymo aplinkoje (CDE) Dropbox, kurioje talpinami IFC formatu modeliai pasiekiami visoms projekto dalims. CDE aplinkoje informacija saugoma, bendrinama ir sudaroma galimybė pasiekti iš bet kurio išmanaus įrenginio. Paruoštas modelis buvo naudojamas pastato energiniam efektyvumui ir apšviestumui įvertinti, skaičiuojamajai analizei atlikti. 3D pastato modelis buvo naudojamas pradedant techninio projekto rengimu iki pridavimo eksploatacijai. Modeliuotos šios projekto dalys: architektūros, konstrukcijų, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vandentiekio ir nuotekų, bei gaisro gesinimo sistemos.