Į viršų
Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas – Gyvenamasis kvartalas „Vilnelės slėnis“ (UAB „Merko statyba“)

 

Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
Pakraščio g. 20, Vilnius 2017-03-27/2019-03-15 UAB „MN projektas“ UAB „Vilniaus architektūros studija“

Architektūrinio 3D modelio peržiūros ir vizualizacijos ankstyvoje projektavimo stadijoje padėjo surasti optimalius sprendinius, kurie tiko užsakovui. Atliekamos užstatymo tipo ir sklypo tankio analizės, ieškoma ne tik užsakovui bet ir Vilniaus miestui tinkamo sprendimo.

Sklypo planas kartu su statinių tūriais buvo sumodeliuotas 3D aplinkoje, kad geriau įsivertinti galimybes ir tinkamiausius projekto sprendinius. Šlaitui prie upės ir pačios upės vingiams buvo teikiamas didžiausias dėmesys, kad projektas sprendiniai darniai įsilietų į aplinką, o būsimiems gyventojams būtų patogus patekimas prie upės ir kasdienis džiaugsmas aplinkui esančia gamta. Taip pat buvo žiūrima pastatų šešėliavimas, kad būtų užtikrinta tinkama insoliacija, kuo didesniam kiekiui butų.

Modeliuojamas pastato tūris, ieškoma unikalios architektūrinės išraiškos. Eskizuojama keičiant pastato elementus: langus, balkonus. Užsakovui pristatomi skirtingi variantai, ieškoma optimalaus sprendimo atsižvelgiant į patalpų insoliaciją ir orientaciją į aplinkinius kraštovaizdžio vaizdus.

Sudėtingas sklypo reljefas ir gretimi pastatai turėjo didelę įtaką priimant sprendinius, kaip turi išsidėstyti statiniai ir optimalus jų pritaikymas gyventojams pagal esamą reljefą. Pietinėje ir pietvakarinėje pusėje esantys dideli aukščio skirtumai privertė ieškoti sprendinių, kaip įkomponuoti namus į esamą aplinką. 3D modeliai leido greitai ir be didelių resursų ieškoti architektūrinių formų išdėstymo variantų, kurioms pristatyti buvo pasitelktos vizualizacijos sugeneruotos iš architektūros modelių.