Į viršų
Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – Sandėlis Kaune (UAB „Sweco Lietuva“)
Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
B. Brazdžionio g. 21, Kauno m. sav. Techninis projektas: 2017 01 – 2017 08 UAB „Egilis“ UAB „Sweco Lietuva“

 

Projektuojant logistikos centrą buvo paruoštas ir su užsakovu suderintas BIM protokolas su projekto detalumo lygiais ir informacija, reikalaujama modelio elementuose. Projekte buvo dirbama integruotai, atliekami sprendinių pakeitimai komandos dalyviams buvo matomi beveik realiu laiku, kiekvieną kartą išsaugojus modelį.

Modelis pradėtas vystyti nuo technologinės ir mechaninės įrenginių dalies siekiant numatyti išdėstymo ir judėjimo zonas. Tuomet pagal šių dalių išdėstymą buvo kuriama architektūra, dėstomos konstrukcijos. Taip pat bendradarbiavimui naudota Sharepoint pagrindu padaryta bendra duomenų aplinka (CDE), paruošta remiantis PAS1192-2 standartu, kuriuo naudojantis yra galimybė informaciją bendrinti, peržiūrėti, tvirtinti ir atiduoti užsakovui.

Naudojantis modeliu buvo atlikta energinė analizė ir pagal jos rezultatus pasirinkti efektyviausi inžineriniai sprendiniai. Į 3D integruotą modelį buvo įkeltas tikras esamos vietos reljefas su tiksliu kelių išdėstymu ir sukurta virtuali realybė, kuri padėjo užsakovui nustatyti pastato matomumą nuo kelio pusės naudojant VR akinius.

Modeliuotos visos projekto dalys.