Į viršų
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ ekspertai diskutuos kaip sutrumpinti statybos leidimų išdavimo trukmę
2022 15 balandžio

Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“.

Pasak konferencijos iniciatoriaus, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, Lietuvos statybų sektorius žengia skaitmenizacijos keliu ir statybos bei projektavimo procese naudoja vis daugiau skaitmeninių technologijų ir įrankių, o BIM taikymas jau tapo privalomas projektuojant ir statant visus sudėtingus ir didelės vertės viešojo sektoriaus statinius. Nuo 2022 m. kovo 1 d. įsigaliojo teisės aktai dėl privalomo BIM taikymo viešuosiuose pirkimuose.

„Šiandien mūsų šalies statybų sektorius sparčiai transformuojasi, o skaitmeninės technologijos tampa neatsiejama statybų proceso dalimi. Lietuvos statybų sektoriaus lyderiai įgyvendinamuose projektuose vis dažniau taiko BIM ir naudoja tik skaitmeninius duomenis, tad šiandien rinkai reikalingi gerosios praktikos pavyzdžiai, aktyvios diskusijos ir pažangūs sprendimai, norint sėkmingai žengti sektoriaus skaitmenizacijos keliu ir kurti tvarius Lietuvos miestus“, – sako D. Gedvilas

„Baltic BIM Management“ vadovas Nerijus Kurcevičius pažymi, kad BIM sėkmingai naudojamas ne tik projektavimo stadijoje projektų kokybės gerinimui, bet ir statybų planavimui, kontrolei, „Taip pastatyta“ modelio rengimui, projekto grafikų, biudžeto sudarymui ir turto valdymui.

„Džiaugiamės galėdami pritaikyti technologines žinias, kompetencijas ir ilgametę praktiką tobulinant BIM procesus bei kuriant vertę. Tikimės, kad taip prisidedame prie viso statybų sektoriaus pažangos, didesnio efektyvumo ir konkurencinio pranašumo. Konferencija „Skaitmeninė statyba“ suteikia galimybę apžvelgti skaitmenizacijos tendencijas, BIM naujienas Lietuvoje bei gerąją pasaulinę patirtį“, – teigia Nerijus Kurcevičius.

Šių metų konferencijos tema: „Skaitmeniai duomenys: Įgyvendinkite tai lengviau naudodami OpenBIM”. Renginio metu Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai dalinsis savo įžvalgomis, patirtimi bei diskutuos apie skaitmeninių duomenų svarbą, statinio informacinio modeliavimo (BIM) taikymą ir OpenBIM naudojimą, statybos leidimų išdavimo procesų tobulinimą, išmanių ir tvarių miestų kūrimą bei reikalingus pokyčius, norint siekti pažangos ir skaitmenizuoti Lietuvos statybų sektorių.

Konferencijos atidarymo metu sveikinimo kalbą tars LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, statybų skaitmenizacijos evoliucija Lietuvoje apžvelgs Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas ir „Skaitmeninė statyba“ Dalius Gedvilas, statybų skaitmenizacijos teisinio reguliavimo pokyčius pristatys Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovas Dainius Čergelis, o tarptautine patirtimi ir gerosios praktikos pavyzdžiais dalinsis Petri Kokko (CEO, „M.Sc (Arch)“, „Sova3D Oy“) iš Suomijos, Maarten Res (CEO, FUTURE INSIGHT GROUP) iš Olandijos, Dr.-Ing. Marc Wenner iš Vokietijos ir Kevin Bauer („Siemens”) iš Austrijos.

Konferencijos „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ akcentas – panelinė diskusija, kurioje ekspertai diskutuos apie tai, ar galime sutrumpinti statybos leidimų išdavimo trukmę. Diskusijoje dalyvaus Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas ir „Skaitmeninė statyba“ Dalius Gedvilas, LR Aplinkos viceministrė Daiva Veličkaitė-Matusevičė, Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas ir miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis bei Petri Kokko iš Suomijos.

Renginyje taip pat bus apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022” nugalėtojai ir geriausių skaitmeninės statybos projektų autoriai bei auditorijai pristatyti du geriausi konkurse dalyvavę projektai. Plačiau apie konkursą galite sužinoti ČIA.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ yra skirta visiems statybos proceso dalyviams – užsakovams, NT vystytojams ir valdytojams, projektuotojams, statytojams, valdžios atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovams.

Prognozuojamas renginio dalyvių skaičius – 300 asmenų.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ vyks didžiausios statybų parodos RESTA 2022 metu.

📅 Data: 2022 m. balandžio 22 d.

🕥 Laikas: 10.00-16.00 val.

📍 Vieta: LITEXPO (5.1 salė), Vilnius

🚩 Bilietus įsigyti galite ČIA.

🔵 Organizatorius: VšĮ „Skaitmeninė statyba”

🔵 Generaliniai rėmėjai: Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), UAB „Baltic BIM management”

🔵 Rėmėjai: „YIT Lietuva“, „INHUS“, „Caverion“, „Be Live“ („Baltic Engineers“), „Žilinskis ir Co“

🔵 Informaciniai partneriai: statybunaujienos.lt, SA.lt, „MEDIA GO“, Statybuzurnalas.lt

Kitos aktualijos
2019 19 balandžio
Rungiasi sėkmingiausi 2018 m. BIM projektai

Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su…

2020 15 vasario
Sveikiname su Valstybės atkūrimo diena!

Vasario 16-oji primena mums apie visus patriotus, kurie grąžino Lietuvos…