Į viršų
  • Skaitmeninė statyba
  • Projektai
  • Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – gamybos paskirties pastatas Gaurės g. 23, Tauragėje (AB „Panevėžio statybos trestas“)
Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – gamybos paskirties pastatas Gaurės g. 23, Tauragėje (AB „Panevėžio statybos trestas“)
Projekto teikėjas Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Statybos etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
AB „Panevėžio statybos trestas“ Tauragė TP: 2015.04-2016.01 DP: 2016.01-2017.05 2016.01 AB „Vilkyškių pieninė“  AB „Panevėžio statybos trestas“

 

Šiame projekte svarbiausia buvo suderinti sudėtingą pastato technologiją bei pastato konstrukcijas. Pastato technologinė įranga buvo montuojama jau statant pastatą, todėl visi svarbiausi klausimai dėl konstrukcijų bei technologinės įrangos derinti su technologinės įrangos tiekėjais iš kitos šalies jau techninio projekto stadijoje. Šio proceso komunikacijai labai pagelbėjo tikslus technologinės įrangos modelis.

Vilkyškių pieninės džiovykla Tauragėje (AB „Panevėžio statybos trestas“)

Siekdama sustiprinti įmonės konkurencingumą, AB Vilkyškių pieninė Tauragėje pasistatė naują gamybos ir pramonės paskirties pastatą. Bendrasis džiovyklos plotas – 4320 kv. m, tūris – 33 465 kub. m, o aukštis – net 35,2 m.

Pirmiausia bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ projektuotojų komanda parengė techninį projektą. Naujas pastatas buvo projektuojamas šalia jau veikiančio pastato. Kad būtų išvengta kolizijų ir netikslumų, esamas pastatas, prieš tai jį išmatavus, buvo sumodeliuotas tame pačiame modelyje, kaip ir naujasis.

Visus svarbiausius sprendimus reikėjo priimti jau pačioje techninio projekto rengimo pradžioje. „Tam, kad iš pat pradžių būtų priimami tinkami ir pagrįsti sprendimai, per visus pasitarimus ir projekto derinimo etapus buvo naudojami pastato konstrukcinės ir technologinės dalies modeliai, o užsakovui pateikiama vaizdinė informacija“, – sako „PST projektų“ projekto vadovas Miroslavas Buinovskis.

Modeliui kurti naudota programinė įranga „Tekla Structures 20“ ir „Tekla BIMsight“.

Džiovyklos technologinė įranga pradėta montuoti jau statant pastatą – tai turėjo didelę įtaką parenkant konstrukcijas bei priimant geometrinius pastato sprendinius. Šiame projekte reikėjo labai tiksliai suderinti sudėtingą pastato technologiją ir konstrukcinius sprendimus. Kadangi technologinę dalį projektavo užsienio kompanija, duomenų mainai 3D modelio pagrindu labai pagerino komunikaciją bei leido išvengti klaidų parenkant konstrukcinius sprendinius.

,,Panevėžio statybos treste“ 3D modelio naudojimas, rengiant projektus, tampa privalumu. ,,Būtent projektų išbaigtumas, detalumas ir projekto dalių suderinamumas mums yra esminiai kriterijai norint tinkamai įvertinti kiekvieną projektą bei efektyviai dirbti“, – teigia M. Buinovskis.