Į viršų
Geriausias miesto modelio BIM projektas – 3d.vilnius.lt (Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“)
Projekto vieta Projektavimo etapo pradžia ir pabaiga Užsakovas Projektuotojai
Vilnius, Lietuva Vilniaus miesto savivaldybė SĮ „Vilniaus planas“

 

Rengiant 3D Vilniaus miesto modelio projektą buvo išsikelti tikslai sudaryti tikslų 3D realios situacijos modelį ir 3D maketą kurie pasitarnautų ne tik pačios savivaldybės poreikiams bet ir gyventojams vaizdingai pristatant vykdomus ir suplanuotus projektus, leistų suprasti, kokį jie turės poveikį aplinkai, kokią įtaką darys miestiečių gerovei bei nekilnojamojo turto įmonėms, projektavimo įmonėms, visiems, kurie prisideda prie miesto vystymo ir plėtros.

Sudarant trimatį miesto modelį buvo atliktas LiDAR skenavimas, lygiagrečiai sudarytos didelio tikslumo ortofoto nuotraukos, taip pat įstrižo (Oblique) vaizdo nuotraukos, kurios labai padeda atsakingiems už infrastruktūrą bei miesto priežiūrą specialistams paprasčiau, greičiau ir efektyviau priimti sprendimus.

Visoms žemėlapiui reikiamoms fotografijoms padaryti prireikė 72 persidengiančių skrydžių virš miesto, kas užtruko dvi dienas. Iš viso sukaupta net 30 tūkst. aukštos kokybės miesto nuotraukų, iš kurių ir buvo sugeneruotas trimatis žemėlapio modelis. Lazerinio (LiDAR) skenavimo duomenys panaudoti 3D modelių sudarymui, paviršiaus modelių sudarymui (DSM), reljefo sudarymui (DTM), realių medžių lajų suformavimui.

Panaudojant lazerinio skenavimo duomenis ir topografinės duomenų bazės pastatų 2D kontūrus (footprint), sudarytas pastatų 3D maketas, kuris skirtingai nei 3D realios situacijos modelis savyje turi atributinę informacijos apie pastatą, jo aukštį, turį, plotą, galima prijungti papildomi nekilnojamojo turto informaciją informaciją pvz. (statybos metai) ir juos atitinkamai vizualizuoti.

Apjungiant 3D realios situacijos modelį ir 3D maketą gaunasi hibridinis sprendimas, leidžiantis realioje situacijoje gauti informaciją apie objektą.